Rozhovor: Fauna Flash

Jaké to jde při FAUNA FLASH zvládat projekty bokem (Voom:Voom, Truby Trio), nežárlí na vás trochu vaši partneři?

Doufám, že ne. TeĎ, když děláme na materiálu, jsou všechny projekty hlavní. Na všech záleží. Samozřejmě, někdy je s tím spousta práce, když to chcete skloubit dohromady, ale Fauna Flash je naše dítě, je to projekt, kterým pro nás všechno začalo. A tak v něm a ve dvou dalších projektech múžeme dokázat hodně z toho co chceme vyjádřit. Múžeme dělat remixy s Fauna Flash a zároven přitom dělat na Voom:Voom 12“ a albu Trio.

Myslíte si, že vaše vedlejší projekty se hudebně tak liší od Fauna Flash – nebo jaký pro ně máte vlastně dúvod?

Liší – a neliší. Ve všem jsme to my a to, co jsme. Navzájem se rúzně doplňujeme. S Truby Trio máme jako třetího Rainera. Který má nápady azkušenosti ze své kariéry DJ. Není muzikant ani producent a to je na tom pro nás právě zajímavý, jde o jinej pohled na věc.
S Petrem Kruderem , který je producent, DJ a muzikant sám o sobě, přicházíme na spoustu nových pohledú, a ty jsou někdy totožné s našimi, jindy se naopak zase hodně odlišují.
Pořád se snažíme dělat něco nového, co jsme v jiných projektech nedělali.

Jak fungujete dohromady? Pracujete spolu nebo někde přijde s novým nápadem a další pokračuje …
Vždycky se snažíme pracovat a vystupovat jako Dj´s společně. Máme v Mnichově studio, kde všechno píšeme a produkujeme.
Roland vyhledává nové samply a zvuky, má dobrý ucho pro aranžování. Já (Christian) dělám víc programování + meldoie a beaty. Vlastně je to tak, že jammujeme ve studiu, až přijdeme na něco, co se nám líbí a z toho vycházíme. Naše nehrávacímetoda je prostě postavená na technologi a práci s ní. Jsme pořád spolu a děláme spolu.

Kdo dělal kompilace vašeho remixového alba, vy anebo někdo z Compost?
My. Všichni, kdo dělají remixy, mají nějaký vztah s naším projektem. Někoho jsme potkali na turné po světě, někdo je z Voom:Voom, někteří s námi pracovali dřív. Všichni jsme jako příbuzní, velká rodina. Z téhle nahrávky máme opravdu radost. Je to jako zajímavá „cesta“ s přáteli Fauna Flash.

Nemáte pocit že v poslední době je nu-jazz/future jazz pořád to samé?
Jo, je to tak …..

Rádi cestujete? Byli jste v Praze už dřív?
Cestujeme opravdu rádi. Byl jsem v Praze se školou po maturitě, v roce 1990. Mám na to pěkný vzpomínky. Ale jako muzikanti jsme tu ještě nebyli. Myslím, že pro muzikanty je cestování dúležité. Vidíme všechna ta místa po světě a to nám dává spoustu inspirace.

Co vlastně pro vás hudba znamená?
Je to pro nás vášeň. Každodenní smysl života. Hudba stále svým zpúsobem zpochybňuje a vyjadřuje to, co si člověk myslí, dělá a co si myslí o sobě. Je to zrcadlo společnosti a našeho stylu života. Nezáleží na tom, jestli máte rádi nujazz nebo pop.

Co od vás v Praze v Radosti múžeme čekat?

Spoustu nových nahrávek, který ještě moc lidí neslyšelo. Dobrou hudbu, latino, jazz, hip hop, trocha house music, db. Do Prahy se opravdu těšíme, slyšeli jsme už od Richarda Dorfmeistera, že to stojí za to.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*