Vypočuj si Percy X z glasgovského labelu Soma, kde vydával aj Daft Punk

Na dnes tu máme ďalšiu raritku. Podarilo sa nám v archíve nájsť djský set, ktorý bol nahraný v bratislavskom klube Elam ešte 26.10.2002 pri príležitosti akcie Glasgow clubbing organizovanej práve Bajkonurom.

Pri tejto príležitosti sa na akcii s cca 700 tancujúcimi predstavili hneď dvaja dji z legendárneho vydavateľstva Soma Quality Records, ktoré prinieslo na svet takých interpretov ako napríklad Daft Punk a ich prvý album Homework, či Silicone Soul. V tú spomínanú noc sa v Elame vďaka nám predstavili glasgowskí Tony Scott aka Percy X a tiež Glenn Gibbons. Prvého so spomínaných si môžete vypočuť v tomto mixovanom sete nahranom na tejto akcii.

Nakoľko išlo o akciu promoujúcu cigarety, akciu sme mohli vyšperkovať, takže napríklad Go Go tančníci mali na mieru ušite oblečky ladené do škótskeho štýlu. Klub bol riadne odekorovaný a napríklad aj so smerovými tabulami a vypočtom, ako ďaleko je to do škótskeho Glasgowa.

Komplet line up akcie bol takýto: Glasgow Clubbing : Line up.

TechHouse:
21.00 – 23.00 Poprednny (subtech/ba)
23.00 – 01.00 Dodo (bajkonur/ba)
01.00 – 03.00 Tony Scott aka Percy X (soma records/glasgow)
03.00 – 05.00 Patrik Heart (coleour3/eastbase/cz)

JazzyHouse:
21.00 – 23.00 DeeM (ba)
23.00 – 01.00 Mersey (benchmark/ke)
01.00 – 03.00 Glenn Gibbons (soma records/glasgow)
03.00 – 05.00 Keče (benchmark/pp)

Napísali sme vtedy o tejto akcii toto… Po úspešnej jarnej vlne klubových akcií Clubbing, ktoré sa uskutočnili vo vybraných slovenských kluboch na jar, prichádza jesenná séria týchto kluboviek. Opäť sedem klubov, sedem klubových nocí a 10 zahraničných headlinerov. A tak sa v čase od 21. septembra až do 23. novembra na Slovensku predstavia dj-i ako Aldrin (zouk klub/singapore), Tony Hewit(tango records/siesta/san francisco), Vasily (discocsid/rampe-d/moscow), Tony Scott aka Percy X (soma/glasgow/uk), Glenn Gibbons (soma/glasgow/uk), Pat Heart (coleur3/fr), Simon Digby (wetmusic/sydney/aus), Alvredo (chemistry/amsterdam/nl), Dry (tresor/berlin/de) a Beno Blome (sender berlin/de).

Akcie budú prebieha opä po celom Slovensku a vidie ich môžete v kluboch Aréna (Humenné), Extreme (Prievidza), Tehelňa (Levice), Elam (Bratislava), Alpia (Martin), Amsterdam (Košice) a nakoniec Metro (Šala). Viac informácii o celom Clubbingu sa dozviete na stránkach www.bajkonur.net/clubbing

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*