Vypočuj si Berlin clubbing s rezidentom z berlínskeho Tresoru

Dnes som vytiahol jeden exkluzívny set nami organizovanej akcie Berlin clubbing, ktorú sme robili pre L&M cigarety v šalianskom Metroklube. Ako headliner tu vystúpil rezident berlinskeho klubu Tresor DR DRY.

Ešte v roku 2002 sa v šalianskom Metroklube konala akcia Berlin clubbing, kde sa mimo okrem domácich Benca, Bossa, či Dala predstavil aj rezident berlínskeho klubu Tresor DJ DRY. Nemecký klub Tresor patrí medzi svetové legendy techna. Je to jeden z mála klubov na svete, ktorý sa môže pochváliť pravidelnou rezidentúrov takých djských mien, ako Jeff Mills, Blake Baxter, Juan Atkins, Joey Beltram, Surgeon a mnoho Ďalších. O to viac náš tešilo, že sa pod hlavičkou Bajkonuru predstavil jeden z rezidentov klubu Tresor – Dj Dry ako headliner akcie Berlin Clubbing. Set si vypočujte tu…

Príbeh k tejto akcii je taký, že sme na “hulváta” okopčili lego berlínskeho klubu Tresor a hodilo ho na tričko s popisom Berlin clubbing. Urobil som to za pár minút v Corel Draw a asi 100 tričiek vytlačil a rozdal na party bezplatne clubberom. Dnes by takýto prešlap asi neprešiel už. DJ Dry z Tresoru to videl, ale nešťastie sa nešťažoval, tak sa nám to prepieklo.

Klub sme kompletne obalili do maliarskej čiernej fólie, takže tam potom stekal po stenách, lebo v klube bolo okolo 700 ľudí. Ale nikomu z prítomných to nijako neprekážalo a ráno o túšim 5:00 sme ich ešte museli vyháňať.

DJ Set sme nahrávali na Minidisk značky Sony v režime LP, aby sa podarilo nahrať až 4 hodiny na jeden. Minidisk sa však medzičasom pokazil anahrávku zachránil až môj otec počas Koronavirusu. Začo mu samozrejme ďakujem.

Dry predtým zahral na rakúskom FM4 rádiu. Set zachránil môj apa Dušan Gajdoš a leták urobil Tomas Nemec v archíve ho vyhrabal Jozef Both. Tričko sa mi už nájsť nepodarilo, ani fotky, ktoré sa stratili pri preklápaní databázy fotiek z roku 2002 nejakou hong kongskou firmou… Ak vás zaujíma , čo za hudba sa hrala v klube, ktorého dvere vystavili v Berline v múzeu pre kultúrny prínos pre mesto, kliknite sem… celé to spiskali s nami agentura WLB pod taktovkou Peter Kontra, pekne spomienky aj po rokoch. Takže ďakujem všetkým aj dodatočne.

Kompletný line up akcie bol

21.00 – 23.00 Benco
23.00 – 00.30 Jerry
00.30 – 03.00 Dry (tresor/berlin)
03.00 – 04.30 Dalo
04.30 – 06.00 Boss

Foto: Jozef Both

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*