Vychádza debutová EP projektu Y*O*R*X.

Projekt Y.O.R.X, za ktorým stojí známy slovenský hudobník Smasho z kapiel Lavagance a Rakovický má za sebou zatiaľ vydanie jedného songu. Tentokrát definoval svoj zvuk viac do techna a štryri nové skladby sformoval do EP s názvom ‚Close To Construction‘, ktorá vychadza už v stredu 22.4. (exkluzívne na Beatporte a Spotify, a spustia sa pre-ordery na ďalších platformách).

Close To Construction vychádza na slovenskej značke Leporelo, ktorá týmto releasom štartuje 11. rok vydávania hudby a skladby od YORX presne sadli do zvuku, ktorý na Slovensku okrem tohto labelu vydáva málokto. Zvuk jednoducho definovaný ako techno. Techno surové, nie rýchle, s prijemným groovom a so silnou basovou linkou. Tak sa nám to páči a presne takto by sa dali tracky od YORX v jednoduchosti opísať.

O mastering celej EP sa postaral zakladateľ a majiteľ labelu Leporelo Milos vo svojom The Losh Studiu v Bratislave ( www.facebook.com/theloshstudio ). Slovenské vydavateľstvo Leporelo , ktoré minulý rok oslávilo už 10 rokov svojej existencie (pri tejto príležitosti vyšla aj výberovka ’10 Years Of Leporelo’) dlhodobo vydáva hudbu jednoducho zaraditeľnú do škatulky house/techno má v katálogu také mená ako Elektrabel, Inkwall, Kevi Anavi, Tomas Jirku, Damolh33, Insect Elektrika, Name Does Not Matter a veľa dalších. YORX – Close To Construction môžete kupovať a počúvať

Beatport: https://bit.ly/2RSxdPC
Bandcamp: http://bit.ly/2LVarlm (pre-order)
YORX FB: www.facebook.com/theyorx
YORX IG: www.instagram.com/theyorx
Leporelo FB: www.facebook.com/leporelolabel
Leporelo IG: www.instagram.com/leporelolabel
Leporelo TWITTER: www.twitter.com/leporelolabel

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*