Počúvaj DJ set od Pat Heart z roku 2002

Objavil som ďalší z historických setov. Tento raz namixovaný Pat Heart v rámci akcie Glasgow Clubbing v bratislavskom Elame v roku 2002 popri soma records DJS Percy X a Glenn Gibbons. Vypočujte si ho tu…

Francúzsky house DJ Pat Heart niekdajší rezident švajčiarskeho rádia COULEUR 3 sa okrem švajčiarskych a francúzskych klubov, pravidelnej objavoval aj v susedných Čechách a na Slovensku. Sety tohoto DJa sú výnimočné prelínaním sa rôznych tanečných štýlov od house (jazzy a funky), jungle, drum´n´bass až po breakbeat a big beat. Vo svojich vystúpeniach predstavuje PAT HEART francúzky a švajčiarský house music, který je v našich končinách málokedy počuť, a snáĎ aj preto sú jeho sety vždy plné prekvapení a zárukou zaujímavej a dobrej zábavy.

Tento univerzálny DJ vystupuje po celej Európe po boku takých DJs ako např. GROOVERIDER, RONI SIZE, KRUST, ALEX REECE, LTJ BUKEM, A GUY CALLED GERALD, ktorí sú známi svojimi junglovými a drum’n’bass setmi. Ve Švajčiarsku se objavil po boku např. známeho house DJa TERRYHO HUNTERA (USA) a celej rady francúzskych DJs. PAT HEART rád spomína na svoje vystúpenia s francúzom ERICom RUGom, alebo americkým DJ SMACHom.

Pat Heart : Interview

14. April 2004 admin Novinky 0

01. Ahoj Pat. Na začiatok mi dovoľ otázku ohľadom tvojho pôsobenia v Prahe. Pochádzaš z francúzkia, dlhšiu dobu si pôsobil vo Švajčiarsku a teraz si sa na chvíľku usadil v Prahe, v čechách. Ako porovnávaš tieto tri krajiny čo sa týka hudby a tanečnej scény, ale i ako životné podmienky a ľudí ???

Ve Francii jsou party více v klubech a je tam mnohem obtížnější organizovat open party. Ve švýcarsku je vše více o penezích a sponzorech – a tedy i party. V čechách i na Slovensku je vše mnohem svobodnější. Lidé jsou celkově otevřenější.

02. V čechách hrávaš už dlhšiu dobu, pôsobil si v agentúre Eastbase, teraz Vivacity. Aký vidíš rozdiel medzi bookingovými agentúrami v čechách, ich pôsobnenie na tanečnej scéne a v masmédiach.

Upřímně mě nazajímají bookinngové agentury, dávám přednost mluvit s lidmi osobně. Myslím, že média těmito agenturami nejsou ovliňena. Naopak si myslím, že by média měla být více otevřená. A dále pro upřesnění – Vivacity není bookingová agentura – je to projekt na prezentaci, a pro rychlejší kontakt – se mnou a DjTvyksem a našimi přáteli, kteří zde také mají svou prezentaci.

03. Už dlhšiu dobu je badateľná stagnácia tanečnej scény nielen v čechách, ale i na slovensku. Ty máš možnos naše tanečné scény porovnáva aj z tými zahraničnými. Aký je tvoj súčastný názor na to, čo je v súčastnosti dobré, a čo by sa podľa teba malo zmeni.

Múj názor je takový, že slovenská scéna je pořád víc &quotfresh” – tedy víc svěží a taková vřelejší a veselejší než v čechách i než v dalších zemích. Myslím, že celkově by asi měli lidi v oblasti taneční scéně být aktivnější – a kluby by měli být víc otevřené – pro zvaní a prezentaci mladých talentú.

04. Pred nedávnom ste spustili internetové vysielanie Vivacity Rádio. Ako si zatiaľ spokojný z vysielaním. Sú už aj nejaké ohlasy ???

Co se týká internetového rádia Vivacity, je zatím v provozu velmi krátkou dobu – a proto je příliš brzy dělat nějaká hodnocení či závěry. Lidí, kteří rádio poslouchají, reagují a ohlasy jsou dobré-lidé se při poslechu baví a o to hlavně jde.

05. V čechách si prvý krát hral ako drum n bassový dji, pred nedávnom som sa však dozvedel, že práve drum n bass už nehrávaš. Je to preto, že venova sa viacerým štýlom stovjí veľa penazí a času, alebo ti už drum n bass nedáva nič nové …

Bylo – a stále je – pro mě dúležité – učit se a vnímat více stylú hudby. V době když jsem hrál drum n bass – bylo v této oblasti hodně nových lidí a impulzú a dobré hudby – a bylo to pro mě zajímavé. Tím nechci říci, že tomu tak už dnes není – spíš jsem se musel rozhodnout čemu se budu skutečně věnovat, protože nemúžu a nechci dělat všechno najednou.

06. Viem že intenzívne pracuješ na vlastnej produkcii. Ako ta baví práca v štúdiu ???

Práce ve studiu mě baví. rozhodně tomu dávám přednost před tím – než ráno vstát a jít do kanceláře. Cítím to jako součást své svobody – dělat hudbu, kdy a jak chci.

07. Ako je myslíš dôležite spojenie dj a producent ??? Vieme že mnoho slávnych producentov, nemá za gramofónmi veľký úspech, a naopak …

K této otázce spojení dj a produkce atd, chci říct toto : každý má být na správném místě – a dělat to, co cítí…

08. čo a v poslednom čase najviac potešilo ??

Nejvíc mě potěšilo, že múj syn udělal zkoušky na vysokou školu, kde se bude pokračovat ve studiu hudby.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*