Artattack: MASTA ACE

Táto legenda hip-hopu, ktorá už dávno patrí do siene slávy, sa narodila na sídlisku Brownsville v New Yorkskom Brooklyne. Jeho prvý rapový debut &quotThe Symphony” produkoval legendárny Marley Marl a vyšiel na kompilácii Marley Marl´s in Control…vol. 1. compilation, na ktorej sa objavili vtedy vychádzajúce hviezdy Big Daddy Kane, Kool G RAP, Craig G. V tej dobe uzavrel kontrakt s Cold Chillin´ Records a v roku 1990 vydáva debutový album Take A Look Around.

Z tohoto albumu sú tracky ako Music Man, Letter to the Better a Me and the Biz, ktoré sa stali hip-hopovými klasikami. Po vypršaní zmluvy s Cold Chillin´Records si zahral s kapelou Brand New Heavies, hosuje v skladbe z albumu Heavy Rhyme Experience, ktorý vychádza pod labelom Delicious Vinyl records. Pod týmto labelom mu vychádza v roku 1993 druhý album Slaughtahouse.
Na tomto albume zachytáva drsnú atmosféru v New Yorku opisovanú tvrdými narážkami na pretvárkových MC´s a rýmami o živote writerov. Týmto sa album stal undergroundovým favoritom, ale boli to tracky Born to Roll a remix Jeep Ass Niguh, ktoré preslávili album po celých Štátoch. V roku 1995 vydáva svoj tretí album Sittin´on chrome, po ktorom nasleduje jeden hit za druhým.

Okrem sólovej produkcie v roku 1994 urobili spolu so Special EDom a Buckshotom titulnú skladbu k Spike Leeho filmu ,,Crooklyn´´ o rok neskôr pod názvom Crooklyn Dodgers vystupujú interpréti O.C., Jeru the Damaja, Chubb Rock v soundtracku k Spike Leeho filmu The Clockers (hudbu produkuje D.j. Premier). Hudbu Crooklyn Dodgers produkoval Q-Tip – Tribe called Quest.
Neskôr opúša label Delicious Vinyl Records a púša sa do produkovania projektu pre Leschae, Paula Perry…a zakladá Street Promo Company. Po úspešnom európskom turné, ktoré ho inšpirovalo aby sa skontaktoval s YOSUMI rec., kde vydáva svoj najnovší album Disposable Arts.

Rok 2001, Masta je spä. Efektívne diktuje do mikrofónu ako nikdy predtým. S precíznym prepracovaním, s pouličnou hrou slov a krutými bicími sa Masta Ace nachádza v životnej forme. Na albume je 24 nadupaných trackov, na ktorých mu hosujú raperi ako: Ran Digga, King T & AJ-RO (z Alkoholiks), Apocalypse, Strick & YOUNG ZEE (z Outzidaz)…

Takto si ho budete môc pozrie a vypoču aj vy s Mc Strick a Dj Aveem v bratislavskom klube BAJKAL dňa 27. 12. 2002. Ako predskupina bude vystupova bratislavský mc Štvanec so svojou crew ( Mc´s O.P.R a YZE s Dj-om Amen 2 ). Počas party budú udáva tempo kvalitní slovenskí Dji: Hajtkovič (Názov Stavby), Amen 2 (Skunk Funk crew). Okrem hudobnej produkcie si budete môc pozrie aj vystúpenie breakerov QUASSIT X-BOYZ, ktorí obsadili prvé miesto na majstrovstvách východnej Európy, začo si zaslúžia obdiv a rešpekt.

Dúfame, že si nenecháte ujs túto vianočnú a prednovoročnú hip-hopovú party v darčekovom balení…

text: Artattack.sk

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*