Týždeň v Novej Cvernovke: Kino pod Palmou s Led Zeppelin aj kultový Mechanický pomaranč

Obľúbené letné kino pod Palmou je späť. V pondelok vás čaká mimoriadny dokument o Jánovi Mančuškovi v rámci cyklu Ozveny Ji.hlavy, v stredu hudobná špecialitka The Song Remains the Same o Led Zeppelin. V sobotu pozývame na kultovú záležitosť – Mechanický pomaranč. V našom parku sa však môžete osviežiť chladeným nápojom či nanukom každý deň. 🍹

Vstupenky

FILMY
Pondelok 1.7. | 19:30 | Ozveny Ji.hlavy 2024 | Chýbanie (r. Pech, 2023) + diskusia
Poetický, obrazovo vycibrený dokument stavia intímny pomník najúspešnejšiemu československému umelcovi začiatku tisícročia. Ján Mančuška tragicky zahynul vo veku 39 rokov. Vystavoval v MoMA a Centre Pompidou, ale vo svojej vlasti nedosiahol porovnateľnú slávu. Pred premietaním vás o 19:30 čaká diskusia s Borisom Onderičkom a Jánom Kralovičom o tvorbe a živote Jána Mančušku.

Event


Streda 3.7. | 21:00 | Kino pod Palmou | Led Zeppelin: The Song Remains the Same (r. Clifton, Massot, 1976)
Hudobné kultovky pod Palmou. Hardrockoví Led Zeppelin, ktorých mix dráždivého blues a rocku ich katapultoval do hudobného neba, vás vezmú na strhujúcu cestu. Tento film zachytáva legendárny koncert kapely v Madison Square Garden roku 1973 vrátane scén z ich súkromia prelínajúcich sa s ich vynikajúcim vystúpením.

Event


Kino pod Palmou | Mechanický pomaranč (r. Kubrick, 1971)
Alex deLarge je vodcom brutálnej bandy pubertálnych výtržníkov, ktorí chodia poza školu, po nociach popíjajú chemicky obohatené mlieko v bare Korova a agresivitu si vybíjajú bitkami, znásilňovaním a prepadávaním slušných občanov. Len jediné Alex miluje viac ako sex a rabovanie: hudbu Ludwiga van Beethovena. Tá ho dokáže nabudiť k poriadnym dávkam ultranásilia. Všetko sa však náhle zmení, keď Alex padne do rúk zákona a skončí vo väzení.

Event

Kultúrny program
Utorok 2.7. | 18:00 | KONCEPT 06 #prezentacia
Nový časopis o súčasnej architektúre s témou Koncept – Uvedenie do života. Kľúčové slová sú modely, návrhy, vizualizácie, virtuálna realita, technológie, plány, budúcnosť.


Event


Utorok 2.7. | 18:00 | Na ~ vlne s prímerím #diskusia
Pozývame vás na diskusiu Na ~ vlne s prímerím, kde sa pozrieme na autizmus inak ako cez pojmy porucha, či deficit a zbúrame mýty i predsudky spájané s touto témou. Predstavíme vám, ako sa téma neurodiverzity dotýka našich životov, ako sa s ňou žije, čo pre nás inakosť znamená, aj ako spojil autizmus ľudí za značkou ~ prímerie, kde chceme vytvárať bezpečný priestor pre ľudí bez rozdielu.

Event

Bar & Bistro
Aktuálne otváracie hodiny + obedové aj večerné menu nájdete na sociálnych sieťach: Dvanásť duší a Skrytý bar. 🍹
V piatok 5. júla bude náš bar zatvorený, rovnako aj bistro Dvanásť Duší. Budeme sa na vás tešiť opäť v sobotu.Viac informácií nájdete na www.novacvernovka.eu.

Tešíme sa na vás!
Tím NC

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*