Vyšiel nový Xmag!

DJ James Zabiela, který se předvedl jako předskokan DJe Sashy na červencovém trance festivalu ZEN zaujal natolik, že se stal residentem nové pravidelné noci Roxy s názvem REASON.
Je dobrým příkladem toho, že věk není všechno. 21letý James se seznámil s taneční hudbou v 15ti letech přes svého otce, který pracoval ve vinylshopu a nosil domú kvantitu house a techno desek. Byla to doba inovace a invence a Jamese mixování okamžitě zaujalo. Své první vystoupení absolvoval v 15ti letech na školní diskotéce a zážitek, kdy před ním tančila celá škola na pecku &quotJump Around!” od House of Pain se mu zaryla navždy do paměti. Brzy nastoupil do vinylshopu svého otce a dostal na starost nákup desek, a tudíž měl přehled o celé hudební scéně.
Jeho vinylová závislost vzrústala každým dnem a přes krám se seznámil s rúznými promotéry a tak se stalo, že již brzy opakovaně předskakoval samotnému Paul Oakenfoldovi v klubech v Southamptonu. Jamese však zajímal jiný sound než Oakenfolda a nebavilo ho hrát své beaty okořeněné breakbetam místním posluchačúm. Tudíž zkusil další cestu, přihlásil se do prestižní soutěže renomovaného Muzik Magazine v kategorii &quotBest Bedroom Bedlam DJ” – a vyhrál.
Tento úspěch samozřejmě nakopl jeho kariéru a James začal na sobě tvrdě pracovat. Obcházel kluby, seznamoval se s vlivnými osobami a rozdával své mix-tape. V klubu Bedrock v Londýně potkal jednoho ze svých idolú, Lee Burridge, který si ochotně poslechl Jamesovu nahrávku a byl unešen. ” Jeho styl je pestrý, zajímavý a technicky dokonalý. Má veškeré vlastnosti, které by dobrý DJ měl mít a jako jeden z mála ruší hranici mezi house music a breakbeatem. Lee Burridge ho okamžitě vyzval ke společnému hraní s ním a Craigem Richardsem v klubu Atlantis. Residence v tomto podniku mu zústala a přišel si ho poslechnout dokonce i Matthew Bushwacka B. Slovo se šířilo.
James se začal pravidelně objevovat v prestižních londýnských klubech po boku hvězd jako Justin Robertson, Danny Tenaglia a John Digweed mu nabídl prime time na své noci v klubu Bedrock. James také začal cestovat do zahraničí, mj. hrál na Daliparade v Istanbulu a na ZENu v Praze. Spojené státy jsou pro Jamese evidentně v brzkém dohledu. Není to pohádka?

Samozřejmě se začal věnovat i studiové produkci a se svým partnerem Lee Mintramem vykouzlil nádherný breakbeatový track pro kompilaci Nu Skool Breakz LP. Rozjíždí i vlastní projekty (Offworld Colony and Spidermite) a remixoval již jeden track pro label Niche Recordings. V okamžiku, kdy myslel, že jeho kariéra se pozastaví, přišla nabídka snú. Díky doporučení Lee Burridge se Jamesovi ozval jeho největší idol, superstar DJ Sasha a pozval ho ke spolupráci u agentury Excession. Tak se stalo, že se James zařadil ve svých 21 letech po bok hvězd jako Sasha, Sander Kleinenberg či Nick Warren. Budoucnost pro tohoto mladíka vypadá víc než rúžově a názor, že je jedním z mladé generace, která již brzy nahradí na výsluní hvězdy typu Sashy, Digweeda apod., je stále rozšířenější.

Novinky u Jamese Zabiely:
James Zabiela pokračuje ve svém strmém letu vstříc elitě progressive houseové scény. Převzal pravidelný sloupek v časopise MUZIK MAGAZINE, kde popisuje novinky. Dřív tento sloupek psal DJ Yousef, nyní si Muzik Mag vyhlédl jako svého nového &quotkoně” právě Jamese Zabielu.
Jeho remix pro Depeche Mode si Sasha vybral jako svúj &quotessential new tune” pro londýnské Radio1. K tomuto médiu se vztahuje i další Jamesúv počin: Byla mu udělena pocta namixovat dvouhodinový &quotessential mix” pro Radio1, který se bude vysílat 16. března 2002.
James také zahájil svou další residenturu v Londýně – název jeho nové noci je EXCESSION (jak příznačné, že?), a jak sám říká: &quotJe to malý klub s velmi znalým publikem, kde si mohu ulétnout a experimentovat”.
Jeho hudební kvality si múžete pravidelně ověřit na parties REASON.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*