V Novej Cvernovke: Bodies in Progress predstavenie & novinky .

Pripravujeme :
Streda 19.6. | 19:00 | Martina Hajdyla Lacová: Bodies in Progress 32 #tanec


Každý pohyb zrkadlí dialóg medzi niekým a niečím, čo ešte len príde a zároveň lúčením s niekým, kým sme boli. Komplexná dynamika drzých aj citlivých interakcií v zdieľanom priestore, ktorý obývajú súčasne minulosť aj budúcnosť.
Aký vplyv má na ženu skúsenosť zdieľanej existencie?
A ako sa jej obýva telo v priebehu tohto procesu?

Všetci sme začali život v tele inej ľudskej bytosti – ponorení do systémovej výmeny, absorbujúcej živiny z tela matky rovnako ako hormonálne deriváty emócií a zároveň vylučujúce náš biologický odpad cez jej telesné otvory. Slovami psychoanalytičky Joan Raphael-Leff táto základná skúsenosť interkorporality, kde „ja“ a „nie ja“ existujú v prepojení, otvára priestor pre hlbokú reflexiu toho, ako naše prvé prepojenie ovplyvňujú celý náš život.

Bodies in Progress sa bude uvádzať exkluzívne iba v období apríl až júl 2024, teda medzi 22. a 38. týždňom tehotenstva Martiny Hajdyla Lacovej. Každé uvedenie je teda neopakovateľnou udalosťou.

Event https://www.facebook.com/events/303474072811215


NC news

Máme plagátovú stenu!

Nové miestečko na plagáty. Môžete sem prísť vyvesiť tie svoje, alebo len preskúmať čo sa všetko (nielen) v Novej Cvernovka deje. Plagátovú stenu nájdete v našom vestibule vedľa ArtAttack Shopu.Kniha Cvernovka už v predaji

Tešíme sa! Už od tejto nedele sa totiž na pulty knihkupectva Artforum dostane rozšírené vydanie našej knihy Cvernovka. Po limitke 300 strieborných, ktorú ste si doteraz mohli kúpiť iba u nás v Artattacku, tak budete mať prvýkrát možnosť prelistovať si ju v jej originál verzii so žltou obálkou – a to symbolicky v rámci festivalu BraK práve v stánku Artfora.

No a určite si nenechajte ujsť nedeľnú diskusiu o 13:00 na nádvorí Galérie mesta Bratislavy. Paula, Boris a Laco tam budú diskutovať o tom, prečo sme (znovu) vydali knihu Cvernovka. Srdečne pozývame!


Kniha https://artattackshop.sk/shop/cvernovka-2-vyd-viliam-csino-a-martin-mistrik-kniha


Bar & Bistro

Aktuálne otváracie hodiny + obedové aj večerné menu nájdete na sociálnych sieťach: Dvanásť duší a Skrytý bar. Pripomíname, že na skvelé nápoje sa u nás v bare a v parku môžete zastaviť už aj v sobotu. 🍹


Viac informácií nájdete na www.novacvernovka.eu.

Tešíme sa na vás!
Tím NC

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*