Steron 2

Steron 2, Dom Kultúry Poprad / Sp. Teplica
15 11 2003, 21:00
web: http://hardbeating.host.sk

Po prvom úspešnom Technosterone sa po viac ako polroku dostáva priestor pre druhý, avšak STERON!
Prečo? Od slovíčka “techno” sme upustili aj z toho dôvodu že tzv. chill a dnb stage bude minimálne rovnako tak kvalitný, ako vedľajší techno stage!
Miesto totožné s predchadzajúcim, kyvadlová doprava pôjde 3 krát tam i 3 krát spä! Priestor bude dekorovaný “hustým” materiálom i našimi rukami! Nebudú chýba zaujímavé a do tanca burcujúce svetlá a kvalitný zvuk.
Burcujúce bude aj obsadenie djov, ktoré bude viac ako zaujímavé tak pre “klasických” ako aj pre tých náročnejších kluberov!
Na techne: HU – mladý bratislavský dj a producent, zakladateľ vlastného labelu “Backstage”, ktorý založil minulého roku. Do tohoto času na tejto značke vyšlo už 5 titulov, kde mu sekundujú aj taký páni ako Ch. Wunsch, Dalo či Toky!
Že nepôjde len o všeliakú diskotéku je jasné uľ teraz! Ďalším príkladom sú trnavskí Pete a Chucky, čas bookinku SWITCH, skvelí ľudia a rešpektovaní dji! To že už niečo preskákali, bude určite poču!
Mnohí budu možno zvedaví na popradského pražáka, ale vždý Slováka – Residenta, ktorý je popradčanom i nepopradčanom určite dostatočne známy z kultu popradskej tanečnej scény minulých dôb: Technologie! Tento pán sa doma a na Slovensku vôbec predstaví po vyše ako roku, takže myslím, že bude čo to hodnoti…
Techno stage uzatvára opä popradčan, momentálne jediný pôsobiaci, mladý rozvýjajúci sa dj a promoter – Facet!

Chill a Dnb stage: kontrast pomalého a rýchleho, priam našlapaného – na druhej strane jemného a dokonale prežitého! To je to, čo nesmie ujs žiadnému elektronike bijúcemu srdcu!

V opozite k energickému techno flooru bude „vykľudnený“ killchill. Podarilo sa nám zabookova ak nie esá, tak aspoň kráľov slovenskej ambientnej, downtempovej a svižnejšej dnb scény. Rozdáva začne člen prievidzského klubu kartárov Naada-y sound komplex-u, konkrétne hráč Da jae. Jeho férová hra zaujme všetkých lazymusic obľubujúcich fajnšmekrov.
Po ňom karty zamiešajú a rozdajú kanastoví čarodejníci – členovia Mindmap-u. Emil Mako a Igor Iliaš vytasia z rukáva eso u podtatranských kartárov dosiaľ nevídané. Nadiktujú nové pravidlá hry – naživo na mašinkách predvedú špičkovú ambientno-downtempovú gamesu. Dvojica sa môže pochváli výborným, na talianskom labeli afe rec. vydaným albumom „_plochy_“, trackmi, prezentovanými na niekoľkých výberovkách /Globtelnet Cdin, Elegy5 – Ee tapes rec., One step behind the sound – Gunjah rec./ a samizdatovým EP „faces“. Ich technicky skoro dokonalým mašinkám budú konkurova absolútne dokonalé flautistky a vokalistky 8O) /smile – autor/.
Osviežením po ich pohodovej jazde bude svižnejšie drumíkové tempo profíka, ex-člena Ear Drum Kru, spolutvorcu najlepšieho slovenského webu o tvorbe el. hudby a absolútne skvelého producenta /všetko žehličky za príchodziu poznámku – pozn. autor/ Peter-a G. Hawkens-a a jeho o poznanie príažlivejšej MC Nicol /sorry, Peter, som lezba – pozn. autor/.
Ten zahlási oko vytasením Ďalšieho esa /nepodvádza tu niekto??? pozn. autor/ – vlastnými live prezentovanými hard a tech stepmi.
No a naň sa napojí posledný gambler, ktorý túto farebnú napínavú hru, poznačenú tažkými bojmi /skvelé výkony každého vystupujúceho potešia určite všetkých nás, počúvačov/ potiahne do víazného konca – Ďalší dj-člen N. S. K. – drumnbass-ový Insect.

Text: Organizator

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*