Space Place – reportáž.

V sobotu večer čakali všetci clubberi západného Slovenska na príchod amerického Damonda Wilda v šalianskom Metroklube. Ja som sem žiaľ toho večera nedorazil. Problém bol v tom, že som nastúpil v Poprade na zlý vlak a tým pádom sa asi o dve hodiny ocitol pred vchodom železničnej stanice Košice. Tento nečakaná zmena udalosti mi prišla ako osudové predurčenie a som sa rozhodol urobi si malý výlet. Prešiel som sa po miestnom parku a zakotvil v jednej z reštaurácii v centre.

Moje Ďalšie kroky smerovali do klubu Arzenal v Haniske pri Košiciach. Vlastne iba k zastávke autobusu kyvadlovej dopravy, ktorý nás k tomuto podniku vzdialeného od Košíc asi desa kilometrov doviezol. Pripadal som si ako na školskom výlete, z reprákov revalo …tak kopni do tí bedny… a všetci okolo vzrušene debatovali, takže sa mi začali vynára spomienky s mladosti. Okolo pol jedenástej som zbadal v diaľke obrovský lúč space canona a to bolo znamenie, že sme na mieste činu.

Už pri vchode som stretol našich starých známych djov Antenu a Pica v doprovode vodiča Flynstona. Potom už udalosti nabrali rýchly spád. Po prvých dvoch absynthoch sme sa pustili prebáda objekt. Arzenal je síce bývalý kurín, no nič to nemení na
fakte, že na jeho mieste je dnes klub pre 1500 až 3000ľudí s pekným interiérom a technickým supportom, ktorý ste mohli vidie aj na fotkách z akcie Stockholm clubbing pre dvoma týždňami. Tentoraz však nad parketom pristálo obrovské UFO, ktoré nám dávalo tuši, že si toho večera ešte dobre uletíme. KeĎ začali po klube prechádza skutočný kozmonauti, pochopili sme aj názov akcie Space place(vesmír).

Stačilo už iba nastúpi do rakety a odletie. Tou našou raketou bol parket second flooru, kde som ja osobne strávil asi najviac času. Za výbornej podpory progressivu dja Antenu, ktorý sa aj bez rozcvičky vybičoval k výbornému výkonu. Udržal nás na parkete tak dlho, kým nám nedošlo palivo, či vlastne absynth(vĎaka ti zato). Zbytok večera som potom strávil na hlavnom parkete, kde hral rakúsky dj, majiteľ obchodu s platňami Friendly house Oliver Maas. Jeho set bol pre mňa veľkým prekvapením a dúfam, že sa čoskoro stretneme aj u nás v Bratislave.

Záverom mi teda nezostáva iné ako podobný omyl s prepravou doporuči aj vám a navštívi centrum techna na východe – Arzenal(najbližšiu akciu pozri v partyliste). Želám vám všetkých krásny slnečný deň a veľa nových zážitkov.

s pozdravom Váš Partyboy

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*