Rozhovor : Aneta

1, čo to je vlastne Blue Level a ako vznikol?
Blue level boli akcie konané počas leta 2001, vtedajší organizátori pre nedostatok financií už tretie pokračovanie tejto akcie neurobili. Blue level číslo jeden a dva sa pýšili menami ako Gabbana, Maroš Glaubic, Oswald…. Po necelých dvoch rokoch som sa rozhodla trošku pozdvihnú kultúrne žitie Modry. Zorganizovala som jeho tretie pokračovanie, ktoré sa vydarilo nad moje očakávania.

2, Odkiaľ pochádza názov Blue Level?
Názov Blue Level? To je otázka, na ktorú je veľmi ľahká odpoveĎ. Blue ako Modra. Blue Level sa potom pomenovala celá akcia, pretože sa počítalo s jej pokračovaním.

3, Kto bude hosom jeho štvrtého pokračovania?
Štvrté pokračovanie je trošku netradičné. Hosami bude modranská kapelka Malevil, ktorá sa v Modre zastaví pred svojím turné po štrnástich slovenských kluboch. Predstaví tu program svojho nového CD. Predskokanom Malevilu na jeho turné, ako teda aj v Modre bude skupinka Second Hand, ktorú mnohí z vás asi poznajú vĎaka ich koncertovaniu v Bratislave a okolí. KPL- názov mladunkej pezinskej kapely, ktorá je štýlovo niekde medzi punkom a rockom. Po koncertoch sa bude hra dnb na dvoch stage-och, pražská hviezda babeLN, slovenská jednička DJ Gabbana, trnavský Lixx a začínajúci Dj Marmar. Na druhom floore to bude čisto počítačová vec, kde sa predstavia modranskí chalani Losos a RTG. Tretí stage bude plný experimentu DJs zvaných Poo.

4, Prečo si vôbec začala organizova akcie?
V januári som mala 18 rokov, mojím snom bolo urobi oslavu. Tým, že sa pokúšam hra dnb, som sa zoznámila s viacerými dj-mi. Nakoniec z mojej oslavy vzišla takáto akcia, kde hrali ľudia ako Larry, Kridian, Marmar, dj-ka Denia, Garfo a privíta nás prišiel i dj Voison. Prišlo niečo okolo 300 ľudí, a ľudia chceli pokračovanie. Tak je na svete nová séria dnb akcií s názvom Blue Level.

5, Spomínaš, že sa pokúšaš hra. čo to presne znamená?
Ako som už spomenula, hra som začala. No moje hranie nenaberá na obrátkach kôli mojej maturite a prímačkám. No ak všetko úspešne zvládnem, v lete sa chystám kúpi si gramofóny a da sa do toho naplno.

6, Tak to ti budeme drža palce, ešte nám povedz, kedy plánuješ Ďalšie pokračovanie Blue Levelu?
Po úspešnom štvrtom pokračovaní plánujeme Blue Level v mesačných intervaloch.

Ďakujem za rozhovor.

Text: Matúš Gajdoš

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*