Recenzia: Remark the silence.

CD tak ako aj jeho predchodca vychádza na nezávislom labeli Phreak da sound a jeho tvorcovia na jeho skompilovanie vypočuli viac ako 80 trackov, aby nakoniec vybrali 10 tých, ktoré naozaj stoja zato.

CD otvára príjemne atmosferická vec od dnes už legendárnej banskobystrickej formácie s názvom Ear Drum Kru. Nasleduje človek , ktorý si hovorí Lenin a jeho track s názvom Cursed vo mne vyvoláva pocit, že o ňom budeme ešte veľa poču. Chytľavá mierne tranceoidná melódia a k tomu o poznanie drsnejšie bicie ako v predošlej skladbe.

Chýba tu samozrejme nemohli ani Noiz a Neon(Soundphreakers), ktorý pre vás pripravili mierne najazzlý track s názvom Startex Mood so saxafónovým sólom a goldievskými plochami.
Omnoho viac sa mi však páči ich druhá vec z tohoto CD, ktorá sa volá Saddam a je v nej hutná a strhujúca basa, to je zároveň môj favorit, takže už Ďalšie pesničky ani popisova nebudem. Len v krátkosti, nájdete tu ešte veľmi známeho Petra G. Hawkensa ako aj dva mne menej známe projekty Solarfall a Snippah, ktoré rozhodne nie sú zlé.

Na druhom CD nájdete aj mix najlepšieho slovenského dnb dja Larryho, ktorý okrem pesničiek z prvého CD pridaj aj dva vlastné bonusy ako aj track rakúskeho projektu Disaszt a českého Reverb.

Na konci tohoto príspevku nemôžem urobi iné ako vám ju jednoducho doporuči a to nielen pre neuveriteľne nízku cenu 300,-Sk (dvoj CD) ale aj pre obsah , ktorý určite treba ma v domácom archíve. Keby ste k tomu potrebovali vyššiu zámienku, tak si jednoducho povedzte, že podporíte mladých slovenských dnb producentov…

Objednávky posielajte na adresu: dropbase@bajkonur.net

Text: Digital Kid

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*