Profil: Regis

Pojem Regis dnes poznajú takmer všetci. Birminghamský rodák sa narodil v industriálnej časti mesta, ktorá ho nesmierne ovlyvnila. Práve tu sa stretáva s Peterom Suttonom (FeMale), s ktorým hrá v spoločnej kapele. Tá sa stáva východiskom pre vlastnú tvorbu, ktorá prerastá v roku 94 do založenia dnes už legendárneho labelu Downwards. Značka sa stáva charakteristická svojim vlastným, značne industiálnym zvukom. Spolu s FeMale-m debutujú ako Hostage s doskou Customer Device, ktorá má práve spomenuté atribúty.

Spoločný názor Surgeona a osadenstva Downwards na hudbu privádza umelcov k spoločným počinom a to doskám Lino 006, Lino 007. Samotne sa Regis predstavuje až na Lino 008 so skladbou Montreal. V roku 1996 vydáva Regis svoje prvé album Gymnastics, ktoré je nesmierne vrelo prijaté. Po úspechu sa stáva spoluzakladateľom Integrale muzique, distribučnej firmy, kvôli ktorej si dáva dvojročnú pauzu. Po nej nasleduje album Delivered Into the Hands of Indifference, dosky Divine Ritual, Blood into Gold EP. V roku 2000 vydáva album s názvom Untitled, ktoré sa poklada sa minimálne geniálne a aspoň tak energetické. Rok 2000 je mimoriadny aj z Ďaľšieho hľadiska. Regis vydáva prvý krát mimo svojho labelu a to hneĎ na značke akou je Tresor.

Po doske Againstnature prichádzajú počiny ako Gayscene, British Murder Boys, a posledná Penetration EP. Regis v poslednom období prestáva fungova ako klasický dj nakoľko ho to už neoslovuje po stránke kreativity a tak ho v poslednom čase môžeme vzhliadnú ako live act. Mimotoho je Regis aktívny aj ako remixer, a popri známych menách akými sú Surgeon, Damon Wild remixuje aj slovenský projekt Olga+Jozef za ktorým stojí Dalo…

text: Metroklub

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*