Profil : Dj Shroombab

Barbara ako sa Shroombab v skutočnosti volá prepadla štýlu drum and bass, keĎ v roku 1996 absolvovala výlet do UK. Krátko na to už písala články o tomto štýle pre rôzne hudobné magazíny ako &quotChelsea Chronicle” and &quotBreakbeat Magazine” a aby toho nebolo dos odštartovala aj vlastnú rádio show &quotElectronic Vibes” v rádiu FRO(1998).

Práca v rádiu ju zároveň priviedla k djingu a tak kúpila gramofóny a mixák a zakrátko vyhrala druhé miesto amatérskej Djskej súaže. Od roku 2000 už organizuje vo Viedni vlastnú klubovú noc s názvom &quotbass land” a je spoločne s MC Terra bookovaná na podobné akcie v kluboch v susednom MaĎarsku, Nemecku a Švajčiarku.

KeĎže sa neustále točí okolo hudby, začala Shroombab produkova aj vlastnú hudbu. Spolčila sa s Mr. Polarity z Nemecka a vyprodukovali prvé tracky. KeĎže ich však bolo treba aj niekde vyda, vznikol nový dnb label s názvom High Tension Recordings, o ktorého platne sa samozrejme starali dve spomínané dámy. Ich tracky dnes môžete nájs aj na výliskoch holandského vydavateľstva Subbasement, či rakúskeho Trickdisc/E-Lastic/Hoanzl.

Shroombab si očividne vždy stavala vysoké ciele a keĎ už nemala kam rás, vytvorila platformu pre obdobne zmýšľajúce kolegyne s názvom JUNGLISTIC SISTAZ. Je to medzinárodné zoskupenie dnb žien sveta, ktoré dnes pod sebou drží dnb djky, mc, producentky, vjky, novinárky, fotografky, grafičky a promotérky z Rakúska, Holandska, Francúzska, Kanady, USA, a dokonca aj Austrálie. Nájs tu najnovšie môžete anglickú Spice, ktorá na Slovensku už niekoľko krát tiež zahrala(Pohoda/Trenčín) alebo
aj českú Katchu.

Je toho ešte omnoho viac, čo by ste o tejto veľmi aktívnej djke, producentke, promotérke a majiteľke labelu mali vedie, no lepšie bude ak si pozriete jej zručnosti naživo v sobotu večer na akcii Drumatique v bratislavskom U.clube. Hra sa bude Techstep drum’n’bass !

text: Matúš Gajdoš

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*