Umek – rozhovor.

1, Ako sa ti páči v Brne?
No, zatiaľ ti neviem poveda, pretože som pricestoval pred dvoma hodinami a hneĎ som išiel hra. Atmosféra sa zdá v pohode, len to počasie by mohlo by lepšie.

2, A čo ľudia, ako si ich vnímal, keĎ si hral?

Zdajú sa by spokojní, trocha im však trvalo, kým sa rozhýbali, ale potom im to išlo. Bohužiaľ, baby som si nestačil obzera. Party však iba začína. Hip, hip!

3, KeĎ sme už pri tom hraní, čo je lepšie, hra v klube alebo na open airy?

Mne je to v podstate jedno, rád hrávam všade. Aj v malých kluboch, aj na obrovských open airoch. Stačí mi, ak je na open airy dobré počasie a ostatným veciam sa rád prispôsobím. Mimochodom, myslím, že open airy majú jednu výhodu oproti klubom – sú vetrané.

4, Hral si na mnohých parties, ktorá a najviac oslovila?

Neviem, bolo ich veľa, každá z nich bola svojim spôsbom zaujímavá. Hral som takmer po celom svete okrem Afriky.

5, Máš nejaké obľúbené kluby alebo krajiny, kde rád hrávaš?

Vieš, hrávam tam, kde sú dobré parties. Najčastejšie však v Nemecku, Anglicku, Holandsku a Španielsku. V Španielsku je skvelý klub Granada.

6, A čo u vás doma, stačíš sledova tamojšú scénu a jej vývoj?

Takmer vôbec nie, pretože doma som tak trikrát do roka. A nevýhodou je, že ani nemám poriadne čas, aby som si tam zahral. Je ažké nájs nejaký voľný termín v mojom diáry, pretože ma permanentne bookujú kluby vo Francúzsku. Ale keĎ sa dostanem hra domov, strašne teším.

7, A čo tvoji obľúbení djs?

KeĎže sa všetci pohybujeme takmer po celom svete, hral som už s každým. Mám medzi djmi dvoch dobrých kamošov – Marka Nastica a Valentina Kanzyaniho. Ich dvoch považujem za skutočne skvelých djov.

8, Prejdime k tvojim začiatkom. Aké to bolo, keĎ si ty začínal hra?

Ja som sa začal dj-ingu venova pred dvanástimi rokmi, keĎ som mal štrnás. Najprv som hrával na komerčných akciách a o tri roky neskôr som sa začal venova iba technu. S odstupom času môžem poveda, že to vtedajšie hranie bolo kombináciou všelijakých štýlov. človek sa musí vyvíja, lebo potom to s ním ide hudobne dolu kopcom.

9, Odskočme si teraz ku nám na Slovensko, ako sa ti u nás páčilo?

Jasné, hral som aj na Slovensku. Raz v Bratislave a raz v meste, na ktorého názov si stále neviem spomenú. Bolo mi u vás fajn.

10, Takže môžeme ráta s tvojou účasou aj na Ďalších slovenských parties?

Samozrejme, rád sa vrátim.

11, čo by si odkázal našim čitateľom?

Jednoducho žite J.

Ďakujem za rozhovor.
S Umekom sa rozprávala Ildikó.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*