Toronto is Broken & REEBZ, Stephen Budd, Matwe a ďalšie nové mená Pohody 2024

Pohoda Festival 11.—13. 7. ’24 Trenčín Airport


Toronto Is Broken & REEBZ (GB)
Britský DJ a producent Toronto is Broken je známy tým, že mieša drum and bass s nu-metalom, takže sa pripravte na to, že počas sobotňajšej noci to bude poriadny hard rave. Počas jeho setu ho bude sprevádzať vokálna siréna REEBZ.Toronto is Broken sa preslávil aj vynikajúcim remixom songu Snitch od Netsky. Na konte má tri štúdiové albumy, ktoré vydal vo vydavateľstvách SubSlayers, Viper Recordings a FiXT.Tvorba britskej vokalistky REEBZ je ovplyvnená drum and bassom, trapom, dubstepom ale aj žánrami ako metalcore a deathcore. Očakávať teda môžete melodické vokály a zároveň aj metalové výkriky.Toto bude riadna dnb nakladačka.

Stephen Budd (GB)
Stephen Budd stojí za projektom Damona Albarna Africa Express a za festivalmi po celom svete. Na Pohode sa predstaví ako DJ, ale známy je aj ako hudobný organizátor, moderátor a je tiež súčasťou charitatívnych projektov Give a Home (Amnesty International a Sofar Sound), či Passport: Back To The Bars (War Child).Hudobne je jeho doménou africká hudba – manažoval obnovenú kapelu Songhoy Blues a pracoval s umelcami ako Fatoumata Diawara či Seun Kuti. V rámci svojej vášne pre muziku z tohto kontinentu sa postupne dostal k obrovskej zbierke pôvodných vinylov zo 70. rokov plnej hudobných skvostov z Ghany, Nigérie, Konga a ďalších krajín.Legendárny Stephen Budd prinesie na Pohodu skvelý set world music.

Trenčianska chasa (SK)
Piatkový program na hlavnom pódiu otvoríme unikátnym projektom Trenčianska chasa, v ktorom sa na jednom pódiu stretne päť jubilujúcich folklórnych telies mesta Trenčín. Spojenie ponúkne prierez pestrej tvorby jednotlivých kolektívov FS Trenčan, FS Družba, DFS Radosť, DFS Kornička, Senior klub Družba ale aj interakciu s publikom. Súčasťou programu bude aj samotný zakladateľ Pohody Michal Kaščák, ktorý si zaspomína na pôsobenie práve vo folklórnom súbore Trenčan.Sounds of Ukraine (TheLena, J.Zef, Dub Head) (UA)
V rámci Sounds of Ukraine (SOU) sa môžete tešiť na troch Djs, ktorí namixujú poriadny dnb set počas sobotňajšej noci. SOU prídu reprezentovať TheLena, J.ZeF a Dub Head z Ukrajiny. Každý z nich vo svojich setoch uprednostňuje niečo iné z dnb, a práve preto tento ich spoločný mix bude určite stáť za to.TheLena si zamilovala drum and bass od prvého počutia a ak si vypočujete jej sety, budete mať pocit, že jej srdce bije rýchlosťou 174 bpm. V jej mixoch sa hýbe od soulovejšieh liquidu až po heavy bass.J.ZeF je súčasťou ukrajinskej dnb scény už vyše 10 rokov. Je zakladateľom školy Collab DJ School, v ktorej učí začínajúcich DJs. Pravidelne hrá na najväčších dnb eventoch a festivaloch na západe Ukrajiny s hral po boku umelcov ako Nu:Tone, Keeno, Seba alebo Skeptical.Dub Head pochádza z Kyjiva, ale aktuálne žije v Anglicku, kde naďalej posúva hranice dnb, ale stále ostáva verný svojej charakteristickej produkcii. Svoje nahrávky vydal vo vydavateľstvách Sofa Sound alebo Dispatch.

Matwe (SK)
Slovenský DJ Matwe uzavrie piatkový program v Aréne Slovenskej sporiteľne poriadnou techno party. Jeho sety sú precíznou selekciou elektronického bombardovania, ktoré zahŕňa všetko od radostných bangrov až po underground techno.Matwe je zakladateľom renomovanej techno-aktivistickej party Nočná a je zakladateľ a booking agent SPFM agentúry, ktorá zastupuje tie najzaujímavejšie mená z audiovizuálnej elektronickej scény.Peter Aristone (SK)
Peter Aristone je slovenský spevák, skladateľ, multiinštrumentalista a producent, ktorý sa zabýval v Prahe a svojou tvorbou oslovil tých najlepších hudobných producentov v Anglicku.Album 19 Days in Tetbury vznikol v štúdiu producenta Grega Havera a na albume sa objavil duet s Melanie C, ktorá album aj pokrstila. O folkovejšie EP Gold a EP Happiest Accidents sa postaral producent Sacha Skarbek.Skladba Gold sa dostala do rotácie americkej MTVU a vďaka jej úspechu absolvoval turné po Amerike a Európe s Marcom Broussardom. Hlavným producentom jeho ostatného albumu The Hit bol Mark Plati, ktorý je známy svojou spoluprácou s Davidom Bowiem. Singel Far z tohto albumu sa stal najhranejšou skladbou v českom éteri. Peter aktuálne pracuje na nových piesňach.

Všetci interpreti https://www.pohodafestival.sk/sk/artists-2024?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=toronto_is_broken_reebz_stephen_budd_matwe_a_dalsie_nove_mena_pohody_2024_toronto_is_broken_reebz_stephen_budd_matwe_and_other_new_names_at_pohoda_2024&utm_term=2024-05-27

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*