Terry Lenox – New Faces.

Terry Lenox je názov projektu, pod ktorým vznikajú techhousové a techno
tracky. Za týmto projektom sa skrývajú dvaja ľudia : Klimo a Ronnie J. a sporadicky aj dj
Boss. KLIMO robí aj hausové a easylisteningové veci, pričom spolupracuje s rôznymi inštrumentalistami. Klimo začínal ako DJ ešte v roku 1998, kedy sa mu dostal do rúk program Rebirth. Vtedy zistil, že hudba sa dá robi aj na počítači a úplne ho to dostalo.

Všetka tvorba vzniká na počítači Atlon 1500XP so zvukovkou TripleDat /Creamw@re/, Keyboards: Kurzweil K2X, Korg Prophecy s podporou programov ako Cubase 5, FruityLoops, Recycle, SoundForge, a mnoho Ďalších.

Autori nerozlišujú hudobné žánre, podľa nich je hudba na počúvanie, prípadne na tancovanie a preto nechávajú škatuľkovanie iným. Robia hudbu podľa nálady, prípadne podľa inšpirácie. Postup je pritom jednoduchý: Najprv vznikne malý loop a potom začne sa experimentova.

Aj track s názvom Junk Funk vznikol podobne. Sami autori ani netušili, čo vlastne
spravia. Experimentovali s databázou zvukov virtuálneho synáku FM7 od Native Instruments a spravili kratučkú melódiu. Ostatné vraj už išlo samo. Výsledok je výborný takže vrelo doporučujeme. Stačí kliknú na sekciu mp3 a keĎ sa vám track bude páči ozvite sa im na email adresu : klimo1@pobox.sk!

text: Matúš Gajdoš

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*