TERRY FRANCIS – profil.

Jeho sláva začala stúpa potom, čo sa v roku 1997 stal objavom roka podľa prestížnej britskej ankety časopisu Muzik Magazine. Tak exaktná práce na mixáku udivovala verejnos, ktorá žasla ešte viac po vydaní jeho vlastnej kompilácie s názvom Architecture, na ktorej zverejnil aj svoje prvé 4 tracky. Hladký mix deep duby house, čudných breakov, občasných techno prvkov a ešte čohosi neidentifikovateľného, ovplýval náladou, ktorá na ostrovoch do tej doby nezaznela.

To čo veřejnos označila ako tech-house, nazýva sám Terry žartovne houseno. Je jedným z DJov, ktorých nejde zaškatuľkova a vždy si udržuje veľmi špecifický, osobný štýľ, ktorý môžeme nazva ako freestyle so silným vplyvom tech-house.

Terry Francis bol v mladosti pod silným vplyvom funky, soulu a disca. Na prelome osemdesiatych a devädesiatych rokov sa začal venova house music. Po začiatkoch v malých kluboch sa usadil v známom Sterns Clube, kde sa stal rezidentom po boku osobností ako COLIN DALE, alebo MR. C.. Krátko nato prišiel v jeho djskej kariére významný medzník, ktorým bol vznik pravidelnej party s názvom WIGGLE, legendárnej noci, ktorú produkoval spolu s NATHANom COLESom, a ktorá bola svojho času vraj tou najlepšou party v Londýne. To že bola vždy beznadejne vypredaná snáĎ ani dodáva netreba.

Neskôr prišlo druhé pokračovanie kompilácie Architecture – Volume 2 ako aj
aktuálna oficiálna mixovaná kompilácia londýnskeho klubu Fabric, ktorú namixoval
práve tento sympatický chlapík. Obe sa vyznačovali nielen neuveriteľne hladkými, čistými prechodmi ale výborným výberom trackov.

Terryho Francise, ktorý vydáva na najznámejších tech-house labeloch jako EUKAHOUSE, PAGAN REC., WIGGLE a SURREAL a hrá pravidelne v dnes asi najlepšom klube v Londýne(Fabric), môžete vidie 19.4. v novozámockom klube No.3…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*