Techno Tunes 6

MARKO BIELING (ERFURT, GERMANY)
DJ Marko Bieling se narodil a dodnes žije v Erfurtu v Thuringii (jih Německa). Již v roce 1991 se začal zajímat o alternativní scénu (Electronic wave, EBM, Industrial) a začal pořádat první parties inspirované těmito styly. Kolem vinylú a parties se pohyboval stále víc a víc a již v roce 1996 objevil kouzlo skryté v technu.Výsledkem byly jeho první hraní na větších techno parties a v klubech po celém Německu. Od července roku 1998 začal být také častým hostem v německých rádiích, kde mohl skrze své sety prezentovat své umění. Brzy se stal v Německu populárním a žádaným djem a následovaly jeho další bookingy do významných klubú (např. také do prestižního Tresoru v Berlíně). Poté se brzy jeho koníček změnil na jeho práci. Více informací o Marko Bielingovi si múžete přečíst na jeho oficiálních webových stránkách, které naleznete pod adresou www.markobieling.de

DJane LAURA LEVEL + RODENT LIVE (Strobe, Praha)
V roce 2001 byla jediným zástupcem z čR na Red Bull Music Academy v New Yorku. Hraje inteligentní a zvukově bohaté techno. Její oblíbení producenti jsou Surgeon, C.Young, Jeff Mills, Regis, Ch. Wünsch, Speedy J a J. Ruskin. Laura Level je rezidentkou německém klubu Prison v Landau. Pravidelně je však zvána i do zahraničních klubú v Polsku, Rakousku, Lucembursku, Chorvatsku, Slovinsku, Srbsku, Makedonii atd. Laura Level se také intenzivně věnuje vlastní produkci. Společně s live-actem Rodent má projekt Smart Bastards, který propaguje elektronický styl Crash Body Music vycházející z techna, ambientu a EBM. Aktuálním počinem je nové mixCD Glas-Perlen-Spiel, které zajímavým a originálním zpúsobem kombinuje dj set a live-act. Toto léto si zahraje na několika velkých festivalech po boku djs jako např. Rush, Adam Beyer, Pascal FEOS, Marco Bailey, Alex Bau a dalších.

DJane MISS RENNY (Fabric Booking, Zlín)
Její počátky hraní spadají k roku 1998, kdy měla možnost poprvé si vyzkoušet práci s deskami a gramofony na menších student parties. Postupně experimentovala a hledala svúj styl v hudbě od acid housu, přes house, deep house až po techhouse, techno a nakonec funky techno. Zahrála si ve spoustě klubech po celé čR a Slovensku, ale i na větších akcích jako Bassblaster či Apokalypsa. V současné době hraje techno s vlivy tech housu, melodičtější, funky, ale i tvrdší , perkusivnější a driveové tracky. Ve svých setech má ráda pestrost a změny. Vybírá si nejen jednoduší desky s výraznými plochami a pevnými výraznýmy basy, ale i složitější, jakoby více melodicky a zvukově &quotseskládané”, často s vokály a zajímavými samply. Mezi její oblíbené Dje a producenty patří – Stanny Fransen, Rinno Cerone, Joel Mull, Mateo Murphy, Gaetano Parisio, A. Kowalski, Mistress Barbara, Monika Kruse, Ben Sims, Mhonolink, Hardcell apod.

LEO LYCRA (Praha)
Leo Lycra patří mezi první djs, kteří byli zastupováni agenturou Lunar. Možná proto měl tu čest zahrát si na spoustě významných akcí v čR, jakými jsou např. Orion Hall,Citadela (na které hrál více než 5x), Supesonic garage, Mácháč99, Cosmic Trip, Summer of Love, Bassblaster a také ve spoustě klubú po celé čR a Slovensku. Hrál také na spoustě akcí v zahraničí – v Rakousku: Německu, MaĎarsku (Hyperspace festival), Srbsku (Atomage festival) a dalších. V poslední době byl natolik zaměstnán, že na nějaký čas přestal hrát a taktéž odešel z agentury Lunar. Na parties jej tedy múžete slyšet hrát jen ojediněle. Po dlouhé době se tedy představí opět na Moravě, a to právě ve Střílkách na oblíbené klubovce Techno Tunes.

SIDECAR (Roxy Booking, Praha)
Na české scéně púsobí již téměř 7 let. Začínal v pražském klubu PUNTO AZUL. Byl rezidentem na první sérii techno večerú v pražské Radosti FX – OVER THERE. Jeho sety rozhodně nejsou bez nápadu a neustále se vyvíjejí. V pražské Roxy pravidelně hraje na exkluzivní techno noci Mega, kde se již objevil po boku takových osobností, jako jsou Dave Clarke, Gayle San, James Ruskin, Space Djz a dalších. Není mnoho DJú, kteří ovládají kromě gramofonú také hudební nástroj. DJ Sidecar, který vyrústal v muzikantské rodině, má nejen hudební vzdělání, ale i plně ovládá hru na klavír a akordeon. Tato skutečnost jemu samotnému vypomáhá jednak při mixování desek, tak i v jeho vlastní tvorbě. Jeho vytříbený hudební sluch jej přivedl zpočátku k house music, aby nedlouho poté zakotvil u techna, u něhož zatím zústává.

LUCASCH (Strobe, Uherské Hradiště)
Je zakladatelem a majitelem agentury Strobe, která se zabývá party promotion a bookingem. dJingu se věnuje od roku 1999. V současné době je rezidentem klubu Euro v Hluku a německého klubu Prison. Z producentú jsou jeho oblíbenci Craig Walsh, Marco Bailey, Steve Stoll, Mistress Barbara, Monika Kruse, Ch.Smith atd. Zahrál si na spoustě klubových akcí po celé moravě ale také v čechách a na Slovensku, např. v klubech Roxy Praha, Paradogs, Metroklub Šala, R-klub a na větších akcích jako např. Hradhouse, Ibiza Night, Golden Techno, Stereodrome. Zahrál si také v nejlepších klubech v Německu, Rakousku, Slovinsku, Polsku, Bulharsku, Lucembursku, Slovensku po boku djs jako např. Marco Bailey, Inigo Kennedy, Marusha, Jay Denham, Nils Hess, Virgin Helena, Eddie Richards, Pacou, atd. Toto léto jej opět čeká hraní na velkých festivalech v čR i zahraničí po boku djs jako např. Rush, Adam Beyer, Pascal FEOS, Marco Bailey, Felipe, Ian Ossia a dalších. V současné době se prezentuje na parties groovy technem v setech ze 3 gramofonú.

COMA (Strobe, Zlín)
O techno scénu se začal zajímat asi od roku 1996, avšak nejvíce byl ovlivněn energickými sety Carla Coxe a hlavně jeho vystoupením v Praze. Sám začal s hraním z gramofonú teprve v létě 2001. Netrvalo dlouho a začal hrát na akcích v klubech po celém Zlínsku, a později po celé Moravě a v Praze, např. také v klubech jako Roxy a Barumba. Začátkem roku 2002 stále častěji hrál na akcích pod agenturou Strobe, kam koncem února 2002 také přešel. Hraje techno s prvky rave a trance. Mezi jeho oblíbené producenty patří Martin Hare, Ben Sims, Rush, K.D. Smith, Glen Wilson, Thomas Schumacher, Chris Liebing a Hacker. A oblíbené labely jsou např. Compound, Form, Primate, Tresor a Terminal.

ZYGY (Mosp Productions, ŽĎár n/Sázavou)
Za mixážním pultem púsobí již od roku 1993 a patří mezi prúkopníky taneční undergroundové hudby na Vysočině. V roce 1997 založil vlastní bookingovou agenturu MOSP (malformation of sound production), která se dodnes zabývá pořádáním housových a techno akcí. Hrál na vúbec první techno party na Vysočině, kterou v roce 1997 pořádal Gabo (G Productions). Později i Zygy začal pořádat vlastní avšak pravidelné party, a to v rockovém klubu Sauna ve ŽĎáru n/S. Během toho jezdil hrávat po klubech v celé české republice. Jeho sety jsou energické, směs ostrého techna s melodickým, a občas zahraje i disco. Zabývá se také vlastní produkcí – známý hit Station. V současné době je rezident klubu Pietro ve ŽĎáru nad Sázavou a pořádá parties jako např. Earthquake a Ultratech. Je pravidelným hostem pořadu Dance Mania na rádiu Vysočina 94,3FM. Není tomu tak dávno co si zahrál také po boku Chrise Liebinga v pardubickém L-Klubu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*