Retrotechno : Hardfloor

Nemecký projekt Hardfloor tvoria Ramon Zenker a Oliver Bondzio z DUsseldorfu. Známi sú hlavne vďaka typickému pisklavému zvuku Rolanda TB 303, ktorý dokonca povýšili na člena skupiny. Ich prvý maxák vyšiel ešte v roku 1991 pod názvom Let Da Bass Go, po ktorom nasledovalo obrovské kvantum Ďalších a Ďalších.
Mimo iné to bolo EP Hardtrance Acperience EP, ktoré vyšlo na labeli Svena Vaetha Harthouse. Ten sa potom na nejakú dobu stal ich základňou.

Pre širokú verejnosť sa však stali známi nie vĎaka albumom ako Respect (1994), Homerun (1996), Best of Hardfloor (1997), All Targets Down (1998), či kompilácii Jack The Box, ktorú im v rámci populárnych X-Mix-Compilation vydal V roku 1998 label K7 ale hlavne vĎaka remixom . Prelomový v tomto smere bol pre nich rok 1995, kedy zremixovali nielen klasiky od New Order s názvom Blue Monday a LEt there be light od Mikea Oldfielda, ale aj diskotékový trhák YeKe Yeke od Mory Kante. Neskôr to boli dokonca aj Depeche Mode/remixovali Its no good/ Hardfloor v tomto období vzdal poctu aj Slovákom a to tak, že si jeden z ich členov/Oliver Bondzio/ vybral na svoju kompiláciu track od slovenského producenta Loktibradu. Na oplátku zahral v bratislavskom U.clube/dnes Subclub/
a to presne v júli 2000.

Subclube, no z neznámych dôvodov sa tak nakoniec nestalo.
Posledný album The Life We Choose vydali len nedávno a vy si ho môžete vypoču tu
http://www.myspace.com/hardfloor

Mory Kante – Yeke Yeke (Hardfloor Remix)

New Order – Blue Monday (Hardfloor Remix)

Hardfloor – Acperience 1

DEPECHE MODE – it’s no good (HARDFLOOR REMIX)

 

 

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*