Synthzone 3diel.

Logic Audio Platinum 6
Nová verzia populárneho softvér-sekvenceru od firmy Emagic prináša množstvo nových funkcií a možností. Najdôležitejšia zmena oproti predchádzajúcim verziám je, že nové verzie nebudú dostupné pre platformy Windows a ani pre staršie verzie Mac OS. Medzi nové funkcie patrí vypínanie nepoužívaných audio-kanálov a pluginov čo zrýchli beh celého programu, Ďalej sprehľadnenie tvorby pomocou Project manageru, nové formáty pre export audia, nový kanálový ekvalizér, rozšírené možnosti spracovanie vieda a rozšírená podpora MIDI kontrolérov.
(www.emagic.de)

Alesis ION
Popredný výrobca elektronických hudobných nástrojov a prístrojov Alesis predstavuje nový virtuálno-analógový syntetizátor ION. Prístroj obsahuje 3 oscilátory s waveshapingom, 2 multimode-filtre, 2 LFO a arpeggiator, všetky moduly môžu by synchronizované. Okrem toho nechýba kvalitný efekt-procesor a vocoder. Na trhu by sa mal ION objavi začiatkom budúceho mesiaca.
(www.alesis.com)

MotU MachFive
Softvérový sampler MachFive od firmy MotU určite poteší tvorcov hudby na PC. Okrem širokej škály možností spracovania samplov podporuje štandardy Audio Units, MAS, VST, RTAS, HTDM a Dxi a pozná formáty Akai-S, MPC, Roland S7xx, E-mu III/ESI/EOS, GigaSampler/GigaStudio, Emagic EXS24, Digidesign SampleCell, Kurzweil, REX, Creamware Pulsar STS, Steinberg Halion, AIF, WAV, a SDII. Výstupný formát môže by až 24 bit / 192 kHz v šiestich kanáloch, takže je to prvý Surround-Sampler. Na trhu by sa mal objavi v blízkej budúcnosti.
(www.klemm-music.de)

Celemony Melodyne 2.0
Nová verzia softvéru Melodyne, ktorý slúži na spracovanie samplov a umožňuje ich rozsekanie a zmenu výšky tónu jednotlivých častí prináša niekoľko užitočných vylepšení. Podporuje štandardy VST, Rewire a Audio Units a na MacOS X sa dá prepoji s Cubase a Logic Audio. Okrem toho umožňuje ovládanie všetkých funkcií cez MIDI-kontroller.
(www.celemony.com)

Akai VZ8
Firma Akai prichádza so softvérovou verziou sampleru Z8. Pod názvom VZ8 predstavuje ekvivalent svojho hardvérového samplera, ktorý podporuje štandardy VSTi pod Windows a Audio Units pod MacOS X. Okrem toho že obsahuje všetky funckie Z8, umožňuje kombináciu jednotlivých modulov a čítanie samplov z pevného disku a z CD vo formáte Akai a je prepojiteľný s harvérovým samplérom.
(www.akai.com)

Native Instruments Reaktor 4
Nemecká firma NI predstavila novú verziu svojho populárneho hudobného softvéru Reaktor. Na prvý pohľad sa dá všimnú že sa úplne zmenil výzor celého softvéru a okrem toho je to prvá verzia pre MacOS X. Verzia 4 by mala produkova lepší a čistejší zvuk, podporuje nahrávanie inštrumentov a modulov cez Drag-&-Drop, a obsahuje nový sample-editor. Rozsiahla kňižnica modulov obsahuje rôzne inštrumenty, filtre a množstvo nastavení. Okrem rôznych Ďaľších detailov umožňuje nová verzia lepšie ovládanie cez VST a plne podporuje štandard Audio-Units pod MacOS X.
(www.native-instruments.de)

uman

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*