Synthzone 3diel.

Nová PC klávesnica na tvorbu hudby
Doteraz neznáma Texaská firma Open Labs predstavila zaujímavú klávesnicu pre tvorbu hudby na PC. Okrem štandardných kláves obsahuje jeden LCD-Display a niekoľko Ďaľších ovládacích prvkov, ktoré majú uľahči prácu s hudobným softvérom.
(www.openlabs.com)

Spracovanie AKAI-samplov v programoch Reason a ReCycle
Firma Propellerheads, výrobca populárnych programov Reason a ReCycle, vyvinula nástroj s názvom Reload, ktorý umožňuje čítanie samplov zo samplerov Akai-S1000/3000 a následne ich nahra do spomínaných programov.
(www.propellerheads.se)

Hardvérový PlugIn-Syntetizátor
Nemecká firma Creamware predstavila na tohtoročnom NAMM-Show zaujímavé spojenie hardvéru a softvéru na tvorbu hudby. Ich syntetizátorový modul Noah je obsadený niekoľkými procesormi na spracovanie zvuku a umožňuje načíta a obsluhova množstvo softvérových PlugIn-ov. Na trhu by sa mal objavi v nasledujúcich mesiacoch.
(www.creamware.de)

Spolupráca Stantonu s Native Instruments
Známy DJ-systém Final Scratch sa bude môc ovláda špeciálnou verziou populárneho softvéru Tractor DJ-Studio od Native Instruments. Program Traktor FS bude dostupný aj pre platformu Mac OS X a pre operačný systém Linux, takže mixovanie MP3 skladieb na gramofónoch si môžu vyskúša aj majitelia počítačov typu Mac a priaznivci OS Linux. Okrem toho Traktor FS ponúka pohodlnejšie ovládanie a mnoho nových funkcií. Na trhu by sa mal objavi začiatkom apríla.
(www.native-instruments.de)

uman

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*