Steve Bicknell – profil


Steve je organizátor parties a spolumajiteľ vydavateľstva COSMIC a LOST, hlavne je však vynikajúci producent a skvelý DJ. Hudbu produkuje už veľmi dlho a to nielen pod svojim menom ale aj pod prezývkami ako S.B. PROJECT alebo SANTOS RODRIGUEZ. Od počiatku producentských aktivít majú jeho platne kvalitatívne stúpajúcu tendenciu. Jasným dôkazom tohoto tvrdenia je celá séria Lost Recordings. Pred nedávnom vyšla retrospektíva nahrávok Lost v podobe CD mix kompilácie Lost Recordings – The Collection. CD je zbierkou mixovaných segmentov jednotlivých Lost nahrávok a podáva ucelený obraz skladateľských schopností a nápadov Stevea Bicknella.

Pokiaľ ste toto CD zatiaľ nepočuli, verte, že je súhrnom toho najlepšieho, čo Steve na spomínanej značke vyprodukoval. Bicknellova nadčasová a originálna produkcia tvorí náplň record bagov a kufrov každého DJ, ktorý rozumie kvalitnej hudbe, Steve je však považovaný aj za vynikajúceho DJa, ktorý za gramofónmi dokazuje, prečo je dnes už neodmysliteľnou postavou svetovej elektronickej tanečnej hudby.

Steve je Ďalej známy organizovaním pravidelných techno parties s názvom Lost. Tie sú
netradičné hlavne svojimi neobvyklými priestormi(miesto sa vždy mení) a tiež dokonalou koncepciou. Lost party je v podstate jedinou najdlhšie trvajúcou techno party vo Veľkej Británii. Line – upy Lost bývajú pravidelne úplne dokonalé. Miesto konania sa presúva medzi rôznymi neobvyklými priestormi ako sú skladiská, prístavné doky atĎ. Každá Lost má okrem skvelého výberu účinkujúcich perfektné technické podmienky. Vyrástla na nich celá dnešná producentská elita ako Max Duley, Rob Alcock alebo Tommy Gillard.

Prezentuje sa tu hudba, v ktorej sa môžete na dlho príjemne strati. Odkazy na Lost parties nájdete vo všetkých britských hudobných médiách. Lost sú hlavné a najdôležitejšie, nie však jedinou organizátorskou činnosou Stevea a Sheree (jeho priateľky). Organizujú tiež Burundi parties, ktoré sú orientované viac na tribal. Burundi vznikli na základe Steveovej lásky k perkusívnej hudbe istého kmeňa v Burundi.

Najmladšou party, ktorú Lost crew organizujú je Chiaroscuro. Ide o noc, ktorá sa rozbieha iba v súčasnej dobe. DJ Steve Bicknell cestuje a hrá doslova po celom svete. Objavuje sa na veľkých festivaloch, parties, ale najradšej a najčastejšie hrá v kluboch. Bicknellove sety sú vždy originálne a ozvláštnené o nahrávky, ktoré ešte nevyšli v podobe dosiek, preto okrem gramofónov používa aj mixovacie CD. Sledova ho pri práci s dvoma gramcami a dvoma CD prehrávačmi je skutočne pôžitok pre uši a oči.

Jednou z najmladších Steveových aktivít je rozhlas. Spolupracuje s i-netovými rádiami aj s klasickými stanicami. Zrejme najzaujímavejšou je však jeho CN Soho Live, ktoré nájdete na www.cnsoholive.co.uk

S.Bicknella ste u nás mohli vidie hra napríklad na festivale POHODA v Trenčíne, alebo v novozámockom klube NO.3. Teraz sa k nám vracia znova, aby nám všetkým pomohol príjemne sa strati v jeho hudbe. Vidie ho môžete vo štvrtok na akcii Booomerang.

Text: Bra3v3ku

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*