Slide & Udu: O príbehoch, snoch a zvukoch

Album obsahuje 10 pôvodných pesničiek (Vidina, Klín esentín, Stretnutie, Spä do country klubu, Ráno, Dá sa, Alexandra, Riekanka, Deti, Sweet but bad inside) v celkovej dåžke 35 minút. Slide & Udu sú Martin Zajko (gitary, mandolína, Fender Rhodes, basgitara a spev) a Ajdži Sabo (bicie, perkusie, klávesy a spev). S vokálmi im pomohla Sandra Sárkányová.

“Možná, že již samotný název kapely naznačuje, oč v téhle desítce subtilních písniček pújde (Zajko perfektně ovládá slide kytaru/Sabo je zase výborným perkusionistou, mezi jehož hráčskou výbavu patří i &quotUdu drum”). Duo se tu skutečně přiklonilo směrem k folk-blues-country-rockovým archetypúm, z nichž po troškách uždibuje drobné drobty, aby však nakonec vytvořilo svébytné, hravé a přirozeně znějící album, na hony vzdálené laciným žánrovým klišé. Troufám si říci, že Sabo se Zajkem tu nikdy nepřekročí hranici dobrého vkusu, k tradičním prvkúm mají slyšitelně láskyplný vztah (…), ale zároveň bez zbytečného respektu, takže některé momenty mohou dokonce vyvolávat dojem lehce míněné parodie. (…) Ve své podstatě jde však vždy pouze o neuvěřitelně lehce zahrané a zazpívané, ničím nezatížené &quotobyčejné” písničky.” Igor Nováček, freemusic.cz

Album O príbehoch, snoch a zvukoch vychádza v náklade 500 ks, dá sa objedna priamo vo vydavateľstve /www.slnkorecords.sk/ za 200 Sk. V distribúcii vo vybraných obchodoch s CD a niektorých kníhkupectvách /Dr. Horák, Artfórum, Ex Libris, Nepál – Bratislava, čajovňa Klopačka – Banská Štiavnica, Kníhkupectvo pod vŕškom – Nitra, Subterra – Nitra, Caffe 42 – Bardejov, CD Aquarius – Trnava, Artforum – Žilina, Christiania – Prešov, Ezop – Prievidza, www.anarchy.sk, www.cdshop.sk, www.blackpointmusic.cz, www.tamizdat.org, Unijazz Praha …./.

Texty pesničiek s komentármi, ukážky a voľné MP3, rozhovor a fotografie, recenzie na všetky ostatné albumy nájdete na stránke www.slnkorecords.sk.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*