Skyline v Roxy!

Skyline je pražská kapela, která existuje od roku 1997 a u jejího zrodu stáli producent Hoffy_M a bubeník Radek B. Kapela se během let rozrostla na šest členú a k zakládajícímu duu se přidala zpěvačka Sister Zulu (dále spolupráce s Colorfactory, Significant Other ad.), hráč na saxofon, melodicu a flétnu Rich FD, violoncellista, klávesista a též producent Štěpán a MC NU C, který v létě 2002 nahradil dlouholetého zpěváka Skyline Strictlyho Orange. S tím se kapela rozešla pro vzájemné komunikační problémy.

Vlastní kariéra Skyline začala na dnes již legendárním festivalu Jelení příkop, kde odehráli povedený koncert před takovými jmény jako jsou 808 State či The Orb. Zpočátku se jejich styl definoval jako junglepop – spojení drumandbassu a popového pojetí skladeb, později jejich tvorba vykrystalizovala na stylově barevnou, celkově však autonomní směsici žánrú. Tak tomu je i na jejich debutovém albu Riders In The Store (vydali Intellygent Recordings na podzim 2001), které žánrově osciluje mezi breakbeatem a trancem, slyšet tu múžeme ale i ozvěny taneční hudby začátku let devadesátých. Křest alba v podobě energické show s originálními projekcemi proběhl v jejich domovském klubu Roxy. Hned několik skladeb z alba se velmi dobře uchytilo ve vysílání Rádia 1 a nahrávka sklidila velmi příznivé kritiky – v časopise Rock & Pop získala dokonce devět hvězdiček z deseti!

Skyline pravidelně koncertují (mají za sebou již bez mála stovku vystoupení) a nechybí na žádném významném festivalu – např. Rock For People, Cosmic Trip, Pohoda, hráli I na české verzi festivalu Creamfields v exkluzivním nočním čase ve vybrané společnosti kapel jako Underworld nebo Kosheen. Ostatně, ne náhodou právě oni získali v prestižní anketě Dance Awards 2001 cenu za nejlepší live act roku.

I když Skyline začínali jako parta vyjukaných teenagerú, postupně se vypracovali na jedny z hlavních tahounú tuzemské taneční scény. A nyní je čas na to, aby uspěli I v zahraničí – mají na to!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*