Sébastien Léger: „Těšte se, že dokončím, co jsem začal!“

Headliner Citadely Flashback, francouzská osobnost Sebastien Léger, přiletí podle svých vlastních slov naplno rozjet a dokončit to, co tak skvěle začal na festivalu Creamfields Central Europe v Břeclavi a co musel kvúli Ďábelskému počasí přerušit. Konečně si tedy budeme moci naplno vychutnat show v režii skvělého DJe, producenta a remixéra ikon jako jsou Duran Duran, Armand van Helden, Groove Armada, Kylie Minoque či Justin Timberlake. Léger je jednou ze současných předních postav světové klubové scény a jeho zvuk je synonymem skvělé vkusné zábavy po francouzsku. Jeho styl se nedá přesně zaškatulkovat z jediného dúvodu: Léger sám určuje styl ostatním DJs. Vydává mimo jiné na vlastním labelu Mistakes Music a z poslední doby múžete znát například jeho tech-house verzi nadčasového hitu Jaguar.

Minulost

Jako syn profesionálních hudebníkú navštěvoval Sébastien od svých pěti let hudební akademii, kde se deset let věnoval hudební teorii a technice hry na klavír a bubny. Již brzy na to však objevuje vinylshopy, které začíná pravidelně navštěvovat a uchvácen tvorbou tehdejších hvězd jako Ian Pooley, Daft Punk či Sneak se noří do zcela jiného světa. Zároveň se staví za gramofony a protože je talentovaný bubeník, není pro něj vúbec těžké osvojit si první DJské dovednosti.

Hudební produkce a labely

V roce 1998 začíná Léger s produkováním vlastní houseové muziky, dá se říci také techna, kde používá z bubenické branže známé synkopy a hojně také čerpá z funky music. Ve stejném roce vychází jeho první EP pod pseudonymem Deaf’n’Dumb Crew.

Po následující léta vychází Sébastienovi více než 30 nahrávek na mnoha mezinárodních labelech. Buduje tak svou celosvětovou slávu a zároveň se významným zpúsobem podílí na vývoji hudební scény. Při práci pro francouzský label Black Jack dostal Sébastien šanci potkat se s velkým počtem prestižních umělcú scény, kterou označujeme jako Chicago house. Naučil se od nich mnohé, ale jeho cílem je stále inovovat, nikoli imitovat :). Jako vždy ve své kariéře, ani tentokrát neuhýbá ze své cesty, na které nepřestává posunovat zažité hranice soudobé muziky stále dopředu.

Léger společně s kolegou Jimmy van de Velde zakládá v roce 1999 house a tech-house labely Cyclik, Subkroniq a později BITS music, který představuje tvorbu situovanou více do elektra. V tomtéž roce také spatřilo světlo světa Légerovo první album Atomic Pop, na kterém mimo jiné spolupracoval s hvězdným Juniorem Sanchezem. Současně s budováním mezinárodní kariéry DJe se Sébastien stává jedním ze světově nejvyhledávanějších remixérú a vytváří nové verze hitú od Armanda van Heldena, Kevina Saundersona, Jakatta feat. Seal nebo Paula Johnsona. Z velkého množství labelú, které distribuují jeho verze, jmenujme Defected či Intec.

Neustálý vývoj Légerovy produkční činnosti, široká paleta barev a podstylú house music v jeho hudbě, stavba a aranže electro a funky rytmú, to všechno jsou ingredience, které pomáhají upevnit jeho přední pozici při doslovné přestavbě současné elektronické muziky. Jako výsledek toho všeho lze releasy Sébastiena Légera najít na slavných světových značkách jako jsou Intec Carla Coxe, hvězdný Defected, na labelu Ovum Joshe Winka a mnoha dalších.

Současné a budoucí projekty

Po úspěšném vydobytí respektu v Německu, Velké Británii, Japonsku, Spojených státech či v Nizozemsku je Sébastien Léger stále ještě na počátku dobývání světa elektronické hudby, protože svému publiku dává nyní jedinečnou šanci ponořit se do pečlivě nachystané elektro lázně. Svou tvorbu nyní prezentuje především na labelu Mistakes Music a ochutnat dal již i českému publiku. Naposledy se do podvědomí domácích kluberú zapsal na open-air festivalu Creamfields Central Europe na letišti u Břeclavi, kde svým setem rozdmýchal atmosféru téměř do bodu varu, avšak k úspěšnému vrcholu setu ho bohužel nepustilo počasí. Mohutné poryvy větru zavinily pád odposlechú přímo na DJe zabraného do svého setu. Z ošklivě vypadající situace naštěstí Léger vyvázl bez vážnějších zranění a dokonce na česko nezanevřel, protože se k nám vrací jako headliner lednové Citadely se vzkazem: „Těšte se, že dokončím, co jsem začal!“

Citadela PR

Video

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*