SAYKO – rozhovor.

Jak dlouho hraješ? Hrál jsi od začátku jungle?
O hraní jsem se zajímal už na škole. V 92 jsem se dostal k tesliksum (upravené gramo tesla) a co jsem hrál? Jakoukoliv elktroniku, v té době ses težce dostával k deskám, vozily se z Blavy a občas z Vídně .V 94 jsem se stal členem dmc Bratislava a prostřednictvím kamaráda se odebíraly sety DMC, takže ze začátku se hrál klasický dancefloor (s.johnson, capella, k-klass, felix,etc.), postupem času jsem se vzhledem k vývoji stylu soustředil na udergroundovější projekty – techno, break beat, …

Hraješ jenom jungle a dnb nebo i jiné styly? Slyšel jsem něco o technu.
Záleží na tom, kde zrovna hraju – mám sbírku desek od jazzu (chic corea, bily cobham, eric truffaz,…) přes hip hop, trip hop, house, hodně techna až po rúzné odnože dnb. K tomu technu: než se z něj stala komerce, hrál jsem ho docela často, teĎ už řidčeji, protože peníze vrazím radši do dnb.

Maš hodně zkušeností, nějakou dobu jsi byl členem dvoiky.troiky. Co si myslíš o tomto sdružení?
Myslím, že jsou v pohodě, byla to taková letní brigáda, kdy potřebovali někoho na výpomoc s hraním při nejrúznějších příležitostech a měl bych říct, že byla radost s nimi spolupracovat.

Určitě jsi už něco slyšel o novém dnb sdružení djs nedávno vzniklém v Brně REDRUM (Mystyque, Blulighter, X.Morph, Overflow, Phalko). Jakou jim předpovídáš budoucnost?
Znám ty dje, ale nevěděl jsem, že jsou redrum. Nejsem kartářka, abych jim předpovídal budoucnost. Hraní u nás je ještě pořád o známých a v podstatě nezáleží na tom, jak hraješ, ale koho znáš, ale rozhodně jim nepřeju do budoucna nic špatného.

Kde se ti nejlíp hraje?
Tam, kde se dobře starají o aparát – měl by tam bát dobrý odposlech, neskákající jehly, slušný mix a zvuk… nejraději hraju v klubech.

Na jaké hudbě jsi vyrostl a jakou další muziku máš rád?
V době, kdy jsem chodil do školy, si nemohl zrovna vybírat, takže no comment. Mám rád všechnu dobrou muziku.

Názor na taneční scénu u nás?
Všude je dobrá a špatná taneční scéna a u nás samozřejmě taky. Snažím se špatným akcím vyhýbat, taky je otázkou názoru, co se komu líbi, že jo… Zpúsob, kterým se naše taneční scéna prezentuje v médiích mi jenom připadá poněkud nešastný. Všichni jsou best, jak už jsem říkal, je to prostě jenom o těch známých.

Co ti v poslední době udělalo radost a naopak, co tě hodně nasralo.
Radost: nový maxáč od PENTAGON
Co mě nasralo: jsem klidný clovek, takže nic zas tak moc, kromě některých zmrdú ve vládě, a že je jich tam požehnaně…

text: www.rave.cz

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*