Rozhovor : Sven Hanke

SVEN HANKE

Obligátní otázka, kdy jsi začal poslouchat elektronickou hudbu?
Začátkem devadesátých let, když jsem se prvně setkal s produkcí The KLF, The Shamen a podobně znějící hudbou.

Cos poslouchal před tím?
Hudbu jsem začal pravidelně poslouchat ve třinácti. V podstatě jsem se přímo kontaktoval s „Rave“ soundem, který byl tehdy značně populární. Před tím jsem poslouchal kapely typu Depeche Mode nebo U2.

Kdy sis poprvé vyzkoušel hraní z gramofonú?
První gramofony jsem si koupil v roce 1995 a od té doby jsem otrokem kouzla 1210 J

Hraješ výhradně techno a to od počátku, nebo jsi prošel určitým stylovým vývojem a věnoval ses stylúm jako house, trance atp. ?
Stále hraji techno. Techno je mým zpúsobem života. Jen doma někdy poslouchám ambient.

Vzpomeneš si na svou první party?
Jasně, byla to narozeninová party v mém rodném městě.

Jsi teĎ residentem nějakého klubu?
Jsem residentme klubu Xtreme v Riese a to od otevření klubu. Už u nás hrálo několik DJs z česka, například Ginger, Daho, Celis a další.

Jaký byl rok 2002 pro Svena Hanke?
Uplynulý rok pro mne byl velmi úspěšný, a to zejména v muzice, hrál jsem například na „Turntable-days“, což je akce organizovaná rozhlasovou stanicí „Sputnik“, party se odehrává v terminálu Lipského letiště, celá se přenáší po internetu. Na druhé straně jsem prožil také nepříjemné dny související se srpnovými záplavami. Nikdy na ty dny nezapomenu, protože dúm mých rodičú stojí nedaleko břehu Labe, byl 1,5 metru pod hladinou. Nezapomínejme „My přírodu potřebujeme, ona nás ne!“ „Záplavy byly pouze první varování!“

Jak jsi na tom s vlastní produkcí?
Zajímám se o to, ale jsem hrozně líný. Někteří z mých přátel již pilně pracují na svých věcech, jejich hudbu by šlo nejspíš nejlépe zařadit do stylu minimal-techno. Já mám na všechno dost prostoru a času.

Tohle nebude Tvé první vystoupení u nás, jak hodnotíš parties v česku, co říkáš na publikum?
Bude to mé první vystoupení u vás, všechny akce na kterých jsem před tím hrál, jsem si moc užil, lidé se skvěle bavili, atmosféra vašich akcí se s tou na německých nedá srovnávat. U nás se chodí na parties předvádět nové oblečení, pít nejnovější koktejly. Specialitou českých parties je, že rúzní lidé se sjednotí na parketu v jedno velké publikum, nikdo nestojí stranou, všichni utvářejí party. Neuvěřitelné!!!

Chtěl bys něco vzkázat lide, kteří se na Tebe přijdou podívat na Citadelu?
Publikum je nejdúležitějším faktorem každé party, doufám že si lidé užijí mou hudbu a prožijeme společně hezké chvíle J Uvidíme se již brzy v Brně!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*