Rozhovor s Leo Lycra a Moire&Vision, Novinky o Apokalypsa – Video Game

Rozhovor Leo Lycra – narozeninový set

Ahoj Lájošu, jak je??? Mohl by jsi nám říct, kde se teĎ vyskytuješ???
Jsem v matičce Praze a jak jinak než blaze:)

Jak to bylo, je a bude s tvým hraním??? Múžeš oficiálně říct, proč jsi přestal hrát???
Jsem na tom momentálně húř s volným časem nebo jsem nastoupil do zaměstnání a nemám volné pátky ani soboty. Apokalypsa bude záležitostí dodatečné oslavy mých narozenin a dovolené:))

Jak vypadá takový tvúj &quotklasický týden”???
Asi tak 20 návštěv klubú týdně (Radost, Mecca, Naif, Double trouble…), hodně zábavy, muziky (i když jen pasivně), nových lidí a celkově to co před tím, akorát v trošku větším měřítku.

Tvoje náplň práce???
Pracuji pro tabákovou společnost.

Nechybí ti trochu hraní??? Kupuješ si stále desky???
Vnímám teĎ party jako každý obyčejný návštěvník a musím uznat, že je to pro mě trochu neuvěřitelné, že jsem kdysi stával i na tom místě u gramofonú. Spíš bych řekl, že mě to čas od času znovu láká. O nějaké Dj kariéře už ale není řeč. Desky si kupuji nepravidelně spíš se věnuji nadále skladbičkám vlastním.

Posunul se Leo Lycra o kus dál, třeba ve výběru desek???
Zajímám se teĎ vcelku o věci měkčího ražení, moc mě baví melodie a rúzné prostorové zvuky – hodně emocí.

Jak je to s tvojí produkcí??? Máš stále ještě mašinky???
Stále skládám a teĎ přibyl i nový počítač takže žádné poslední slovo na tohle téma:)

Těšíš se na Apokalypsu, kde budeš po púl roce likvidovat dav?
Doufám že takhle to nedopadne, spíš chci lidi připravit na pozdější likvidaci po 2 ranní, které se i já doufám aktivně zúčastním:)

Jaký je tvúj vztah k Brnu a Praze??? Protiklady…
Strohá odpověĎ: Brno má asi tak třikrát méně obyvatel než Praha.

Myslíš že začneš zase hrát???
O pravidelném hraní neuvažuji, spíš je to otázka dohody, volného času a oboustranného zájmu. Pro příklad – vúbec teĎ třeba nevím jestli je pro někoho ještě zajímavé mě někde slyšet. Takže proč si lámat hlavu?:)

Na Apokalypse oslavíš narozeniny a určitě bude hodně darú, jak se je chystáš oslavit???
Nic neplánuji i když bych lhal, kdybych napsal, že by mě nějaká ta gratulantka 90-60-90 se slibným výrazem v očích nepotěšila:)

Jaký je tvúj současný Top Dj???
Resident Meccy Brian a jinak mě nikdo moc v poslední době nenadchnul.

Jaké desky najdeme v kufru Leo Lycry???
Kulaté a černé…

Top Label???
Recycled Loops

Rozhovor s Moire&Vision

16.11. propukne Apokalypsa Videogame a její hlavní koncepcí bude velmi vychytaný projekt Videomassage by MOIRE&VISION s videoprojekcí a kamerovými přenosy na Elektro stage a naopak. Připravili jsme pro Vás rozhovor s lidmi, kteří se o tuto velkolepou podívanou postarají.

Ahoj kluci, jak se máte???
Díky, užíváme si přípravy na Apokalypsu v plném proudu. Bude to jedna z největších projekcí, jakou jsme zatím dělali. Takže jak asi tušíš, vúbec se nenudíme 🙂

Múžete nám popsat co děláte a jak jste se k tomu dostali???
Jednoduše, děláme videoprojekce, ale zajímá nás asi vše co nějak souvisí s hudbou a obrazem. Klasickým VJingem se zabýváme přibližně pět let. Od té doby jste mohli vidět naše videoprojekce, co se týká taneční scény, například na ORION HALLech, Citadelách, LOOPu, na Flédě atd. Nejvíce nás asi baví dělat živě videoprojekce s interaktivní vazbou na dění a atmosféru daného místa. Problém je však v tom, že většina promotérú stále vnímá videoprojekci jen jako pouhou dekoraci. Interaktivní videoprojekce mají však daleko větší potenciál. Přáli bychom si tedy, aby už konečně promotéři pochopili, že kvalitní videoprojekce je pro solidní party stejně tak dúležitá jako kvalitní DJs a konečně na nich přestanou šetřit.
Dobrá videoprojekce, nejen že významně spoludotváří atmosféru hudební události, ale při správném provedení vzniká také tzv. &quotsynergický efekt”. To je moment kdy je vnímána nejen hudba, ale i videoprojekce jako jeden synchronizovaný celek. Tím se požitek smyslu z dokonalé atmosféry většinou zněkolikanásobí. Dalo by se říci, že hudbu pak nejen slyšíte, ale přes projekci i vidíte. Pracujeme také často s živými záběry kameramanú a tak se atmosféra a témata videoprojekce týkají přímo lidí, a už DJs, gogo nebo samotných návštěvníkú, kteří se tak stávají přímými aktéry videoprojekce. Je to celé o multi-komunikaci, setkávání, ale hlavně to musí být velkolepá show tady a teĎ.

Jaké technické prostředky používáte a jak vystupujete???
Od jisté doby, kdy jsme se setkali s dalšími VJs a začali vzájemně spolupracovat, vznikala rúzná experimentální sdružení jednotlivých VJs. Ti si vytvářeli své autorské materiály a vyvíjeli svúj osobní styl VJingu.
Vzhledem k odbornému zázemí a možnostem komunikovat v uměleckém prostředí se ale většina členú MOIRE&VISION věnuje hlavně aplikovanému uměni v oborech video, multimedia a performance. VJing je jen malou částí z možných propojení těchto oború do budoucna.

Kde jste projekci dělali a čím je od ostatních odlišná???
Jednu z lepších projekcí jsme v kombinaci s internetovým vysíláním dělali na akci festival LOOP v červenci v pavilonu A2 na brněnském výstavišti. Na drum’n’bassové scéně jsme si vyzkoušeli novou hybridní technologii založenou na propojení počítačú PC a Mac s interaktivním propojením na zvuk od DJs. Tato Videomassage by MOIRE&VISION byla doufejme předzvěstí konce nudných videoprojekcí ala &quotpuskazetuaběždom”. Věříme že tato interaktivní audio-video masáž uspokojila i ty nejnenasytnější návštěvníky.

Apokalypsa Videogame bude mít zcela poprvé unikátní show, a to jen díky Vám, jak se na to těšíte???
Jen díky nám těžko, ale těšíme se. Bude to jednak něco nového a nebude tam chybět ani experimentální rozměr v kombinaci dvou navzájem propojených stageí.

Múžete nám říct, jak to bude na apokalypse vypadat, kolik Vás bude a o co se budete snažit???
Základ bude tvořit velká přes 20m dlouhá videostěna složená z pěti projekčních ploch nad podiem. Jednotlivé plochy budou odlišeny několika okruhy a tak divák vlastně uvidí několik projekcí zároveň. Samozřejmě nebude chybět interaktivita videoprojekce se zvukem jednotlivých DJs, video-line up a živé vstupy na videostěny Elektro stage.

Proč zrovna Moire and Vision???
To je docela dlouhá historie, ale má to asi spojitost s expresivním vyjádřením svobody ducha, poznáváním skrytých lidských potenciálú a možnosti sebeurčení na další cestě poznávání.

No a na záver ešte pár noviniek ohľadom blížiacej sa párty Apokalypsa – Video Game

Apokalypsa novinky

Apokalypsa s Jamesem Ruskinem se nezadržitelně blíží (16.11.2002) a my přinášíme detailnější info které určitě potěší

Vodka -na barech hlavního flooru bude akce &quotAmundsen” ,tedy zaváděcí symbolicka cena panáku a to 20,-
Jako další neméně dúležitá informace je ta ,že Dj Orbith zahraje svúj premiérový set ze dvou gramofonú a notebooku se svými tracky.Po púlroční pause vystoupí Leo Lycra se svým narozeninovým setem plného očekávání. Na Rave.cz elekro stagei bude mít nachystanou lahúdku i Master G ,který zahraje ze dvou gramofonú + sampler Roland DJ-70 a CD playerem Pioneer DJM-500.Další novinkou je anketa spuštěna na www.apokalypsa.com ,díky ní múžete ovlivnit časový line-up Apokalypsy Videogame .Dále bychom rádi připoměly,že akreditace na Apokalypsu se uzavírají do pátku 8.11.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*