Rozhovor: Pete

1.Ako dlho vlastne pôsobíš na elektronickej scene?Aké boli tvoje začiatky?

K tanečnej muzike som sa dostal postupne hudobným vývojom asi niekedy okolo roku 1992. Vtedy to boli veci ako Technotronic, Prodigy alebo talianske disco. Najviac ma nasmerovali súčasným smerom Legiho relácia Club Music na Rádiu Nitra (1994) a Dalo s Tiborom (Crystal House, U-Club).
Hráva som začal v roku 1998 (K-Klub, Trnava), svoju prvú akciu som robil v roku 1999 (Archa, Trnava).

2.Inšpiroval,ovplyvnil a niekto alebo si si razil svoju cestu sám?

Najviac ma ovplyvnili uz spomenutí ľudia a dos veľký zlom nastal po akcii Jeff Mills v Účku (1995) J A takisto musím spomenú všetkých chalanov z TT, s ktorými sme potom začali hráva…

3.Hrávaš prevažne techno,niekedy ale aj house…od čoho to závisí?

Vždy som bol predovšetkým techno dj, to je mne najbližšia hudba. Hauz hrávam iba posledné 2 roky, čo vzišlo z môjho hudobného smerovania. Techno je dnes predovšetkým zaležitos progresu, nových technológii a hauz je viac o prežitkoch a zábave.

4.Opíš mi prosim súčasnú ale aj minulú situáciu v Trnave…podľa mňa to tam bolo vždy trochu zakliate…

Ako ja hovorím, skapal tu pes.Ale nie, vážne: začali to starší chalani v K-Klube (1994). Vtedy na Slovensku asi nič nebolo, len Uclub. Neskôr (1996) sa toho už chytili chalani Braňo a Akey (dnes AndiCo) a od spomínaného 1998 v Trnave začali pôsobi Pete, Erik, Chucky, AndiCo ciže dnešný Switch, kde pribudol neskôr aj Shaaman. Popri nás tu súbežne ešte fungujú hip hop, dnb (Lixx) aj elektronické akcie, ktoré sa sporadicky poriadajú v dnes fungujúcich priestoroch – Calipso, Zanzibar a Hell Pub.
Nesmiem zabudnú na asi najlepšie obdobie klubového života v TT, ktoré bolo spojené s viac ako ročnou rezidentúrou mňa, Erika a Oswalda v Arche (1999-2000).
Krátko sme fungovali aj v asi jednom z najlepších priestorov na Slovensku, v Argentíne (2001).
Napriek tejto veľmi dlhej histórii má Trnava veľkú nevýhodu, že je blízko Bratislavy a ľudia majú možnos obrovského výberu kam ís. A keĎže zatiaľ sa u nás robia len malé klubovky, slála klientela je asi 100-150 kluberov.

5.Má tam teda zmysel podľa teba robi klubové akcie alebo väčšiu party?

Zmysel má určite oboje.čo sa týka veľkej party, nechajte sa v blízkej budúcnosti prekvapi. Samozrejme veľké akcie sa musia robi z určitého zázemia, takže treba na tom seriózne pracova. čo sa týka minulosti, mali sme tu zatiaľ iba dve väčšie akcie v Argentine (Mike Vynil, Slobodan).

6.Kedy a na základe čoho ste sa rozhodli založi Switch agency a kto všetko je jej členom?

Switch vznikol niekedy v októbri 2000. Bola za tým potreba da tomu čo sme už dva roky robili trocha ucelenejšiu podobu, zviditeľni sa, posunú sa Ďalej. Takže sa spravil web (www.switchpromo.host.sk) a naše dovtedy nie moc organizované aktivity sme začali robi predovšetkým s cieľom čo najväčšej kvality a našich možností; hudobnej, zvukovej, organizačnej a promočnej. Musím podotknú, že nie sme žiadna oficiálna organizácia a všetko robíme amatérsky v rámci “voľného času”.
Switch momentálne tvoria: Pete, Erik, Chucky (techno hauz,minimal), AndiCo (techno) a Shaaman (techno, vlastná produkcia – TechEx 3).

7.Kde sa ti naposledy dobre hralo a kam sa rád vraciaš?

Naposledy asi hauz v Skalici v Orlovni – super priestory, zvuk, svetlá, ľudia a v Clube no. 3 (NZ).
No a obľúbené miesta mám tradične U-Club, Club no. 3, Stará Pekáreň a trnavské Archa, Hell Pub.

8.čo ty a vlastná produkcia?Skúšal si už niečo?

Skúšal som niečo na PC, ale kvôli nedostatku času za posledný rok a pol som s tým prestal. Určite ale aspoň dokončím nejaké prezentačné tracky a loopy.

9.čo plánujete do budúcnosti?Nedávno ste mali malé turné po niektorých kluboch…

Switchtour k druhým narodeninám Switchu bolo OK, celkovo 9 akcií (Trnava, Zvolen, Zlaté Moravce, Nové Zámky) v priebehu septembra a októbra 2002.

Ďalšie akcie:
20.12. Merry Switchmas (Calipso) Poprednny, Drewo, Switch
27.12. Pelot-on 3 (Bastila, Boleraz pri Trnave) Switch, new faces
31.12. ešte nepotvrdené – Switch silvester v Dune
17.1. ??? (Bastila) Toky, Switch
Pete’s Birthday (Calipso) Dalo, Switch
Feb/Mar. Boleraz pri Trnave – velka akcia cca 1000 ludi.
+ bookingy switch djs:
21.12. pete (booomerang)
21.12. pete (technoid, alpia, martin)
27.12. erik (hlohovec)
28.12. chucky (alpia, martin)

čo sa týka iných aktivít, momentálne je pred dokončením môj nový web (www.djpete.sk), prístupný by mal by od nového roka. Tam môžete nájs viac info o mne, clubbingu v Trnave, download mojich setov, trackov, reporty, foto, retro,…
Info: +421 908 704447

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*