Rozhovor : Mario Michna, promotér klubovej noci Deeper.

01. Ahoj Mário. Klubová noc Deeper sa stala jednou z najúspešnejších a najobľúbenejších klubových nocí u Vás na Považí. čo myslíš že stojí za týmto úspechom ???
Úspechom ??? No hlavne je to medzi Trnavou a Martinom jediná pravidelná house klubovka, ktorá prežila viac ako rok a momentálne už má svojich stabilných priaznivcov a najmä to považujem za úspech… A obzvl᚝ na Považí kde ešte donedávna &quotvalcovalo” na parties ľudí hlavne techno 🙂

02. Na Deeper-i sa v doterajšej histórií vystriedalo i pár djov zo zahraničia. Ktorý podľa teba zanechal najväčší dojem, a ktorý Deeper bol pre teba ten najlepší ???
…Rozhodne som sa dlho spamätával z minuloročného decembrového &quotspecial edition” X-mas Deeper-u, Lumiere a David Bowles to bol fakt zážitok.
Ja osobne však za najlepší považujem júnový Deeper s Angličanom Kevom Quadrantom a dj.Dodom, ktorý sa paradoxne ako jediný nekonal v považskobystrickej Vrtuli, ale v Goa clube v Dubnici nad Váhom. Bola to viacmenej posledná akcia ktorú som pre Goa club ako jeho produkčný a promotér s 21:10 promotion pripravil a preto to malo pre nás všetkých (21:10 crew), ale hlavne pre mňa osobne zvláštnu atmosféru. V Goa som (a nielen ja) pred takmer piatimi rokmi začínal ako promotér parties a neskôr ako DJ. a tento Deeper bol akýmsi vyvrcholením všetkej našej/mojej práce, ktorú sme v Goa za ten čas urobili…

03. Deeper sa koná pravidelne v klube Vrtula, v Považskej Bystrici. Je to klub z väčšou kapacitou, trochu podobný pražskému Roxy. Sú podľa teba tieto klubové priestory vhodné na takúto akciu, a čo by si chcel ty do budúcna v tomto zlepši ???
Vrtula je jediný priestor na celom Považí, kde sa konajú pravidelne každý týždeň parties. Má dobre zariadený interiér a príjemné sedenie čo sa bohužiaľ o mnohých slovenských kluboch poveda nedá. Isté rezervy vidím len vo zvuku, ale v spolupráci s majiteľmi sa postupne kvalita ozvučenia klubu zlepšuje…

04. Akých zaujímavých djov plánujete do budúcna ???
ha, ha, ha…. plánova si môžeme čokoľvek, dôležité je aké sú možnosti, či už technické alebo finančné. Myslím že momentálne nie je na Slovensku žiadny klub, ktorý by dal promotérovi voľné ruky aby mohol pravidelne bookova na svoje klubovky také mená ako Terry Francis, Nils Hess, Colin Dale, Alex Dean atĎ., teda DJs. ktorý hrávajú v zahraničí väčšinou v kluboch. Výnimkou sú len jednorázové alebo nepravidelné akcie a veľké festivaly, ktoré sú väčšinou dobre sponzorsky finančne zabezpečené. Myslím že kluboví promotéri na Slovensku riešia z danej ponuky väčšinou kompromis medzi cenou a kvalitou…
My sa vo Vrtuli snažíme ponúknu vždy to najlepšie čo je v momentálnych možnostiach klubu. Do konca roka sa za gramofónmi vo Vrtuli okrem iných predstavia Martin Haberland, Kel Quadrant (UK), dj.Dodo, Pappi, Yoshi, Toky, Benco, Svetlux, Ian Fuzzy (CZ), čára… Na budúci rok pripravujeme vystúpenia napr. Trávu, Javasa, Kaiser Sozeho, Olivera Maasa (A) atĎ…

05. Stal si sa rezidentom týchto akcií. Myslíš že momentálna situácia na Slovensku je taká, že pokiaľ si sám nepripravuješ párty nemáš veľmi možnos hráva na akciách a v kluboch ???
… Nie som rezidentom všetkých akcií, ktoré robím. Rezidentujem len na Deeper-i a potom ešte na Electric Souls v trenčianskom klube Area51 (ale to nie je skutočná party, tam sa hrá hlavne hudba na počúvanie). čo sa týka bookingov a hrania na parties tak je to konkrétne u mňa tak 4:6 to znamená že z 10 akcií ktoré zabezpečujem ako promotér hrám na štyroch. A všeobecne… myslím že je prirodzené by DJom a zároveň aj promotérom a promotér zároveň DJom. Väčšina DJs. rezidentuje na nejakej party a spolupodieľa sa na jej produkcii, či už výberom hosujúceho DJa a alebo priamo jeho bookovaním.

06. Promotérstvu a bookingu sa venuješ už dos dlho. Ako by si charakterizoval slovenskú tanečnú scénu, a porovnal ju z jej vývojom ???
Tak na toto mi stačí jedna veta: &quotKeĎ nie si z Blawy máš smolu…”
Hádanka: na Bee Free hralo 90djs z toho 20ti si zahrajú okrem Bee Free ešte aspoň 5x tento rok. Koľkí z nich žijú momentálne v Bratislave?

07. Ktorý domáci dji a v poslednom čase najviac oslovili a prečo ???
Keče a Dodo. Páči sa mi čo hrajú a ako to hrajú. Mám ich rád!

08. čo ti prináša v súčasnosti väčšie potešenie, djing alebo promoterstvo ???
Mne určite djing a mojmu okoliu určite promotérstvo…

09. Na začiatku budúceho roka sa práve v Považskej chystá jeden zaujímavý seminár o djingu. Môžeš nám o tom prezradi niečo viac ???
Bohužiaľ nemôžem, pretože ten seminár neorganizujem ja a dozvedel som sa o ňom asi predvčerom, keĎ ma oslovili jeho organizátori so žiadosou o spoluprácu, ale kto má záujem môže sa informova na: pishter@post.sk…

10. Na záver sa mi nedá ešte opýta na jednu vec. V kuloároch sa povráva že pri tvojom poslednom hraní v Košiciach si sa zblížil z košickým djom Rollom Kadelom, a teraz chystáte nový projekt. čo je na tom pravdy ???
… povedz mi meno toho kuloára a ja mu zariešim nový projekt aj bez Rolla!!!

Ďakujeme za rozhovor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*