Rozhovor: Dj Rush

Jak trávíš letošní léto?

Tohle léto pracuji jako blázen, bych děckám předal kus pořádné energie. Jinak léto je nádherný. Byl jsem na spoustě skvělých akcích a vúbec poprvé měl Kne’ Deep (Rushova agentura pozn. aut.) svúj kamion na Love Parade. Celkově je to tedy pracovní ale krásné léto.

Co zajímavého se děje v tvém osobním i hudebním životě?

Vždy pracuji na něčem speciálním. Ale z nějakých neznámých příčin jsem vždy v létě líný. Ha ha ha! Dělám si legraci, teĎ vážně. Když hraji, tak se vždy snažím udržet mezi lidmi spoustu energie, takže tou specialitkou múže být něco, co lidi nepředpokládají, že uslyší v mém techno setu. Třeba nějaká stará disko deska. Jsem vždy plný překvapení. A co se týče mých osobních aktivit, tak mám rád letní nakupování a zábavu s přáteli. Nejsem moc aktivní ve sportech, jsem spíš člověk, který se rád několik hodin prochází a sleduje lidi nebo sleduje DVD a pije víno.

česká scéna v poslední době trochu stagnuje. Mnoho parties, mnoho promotérú, mnoho DJú, ale stále nižší kvalita zábavy. Už se něco podobného stalo i u vás? Jaká je podle tebe správná cesta k tomu, aby to zase u nás vzkvétalo?

Tak to opravdu nerad slyším, že se něco takového u vás děje. Jsem z Chicaga a techno scéna tam nikdy nebyla silná, protože tam jsou pouze promotéři a klubisti, které zajímá house a hip hop, takže není žádná velká šance na změnu. Techno je tam opravdu okrajové, ale i tak mám strašně rád, když tam hraji, i když je to za malý honorář. Kromě toho žiji i v Německu. Tam je techno scéna úžasná a stále silná. Myslím, že promotéři se opravdu snaží a pracují tvrdě, aby byli těmi nejlepšími ve městě, popřípadě v celé zemi.

Pro oživení bych doporučil rúzné pojetí akcí. Také stále nepřivážejte stejné DJe. Myslím, že to trochu rozvíří stojaté vody. Také nemixujte komerční a undergroundové umělce. Tohle scénu opravdu zabíjí, protože lidé nemají rádi, když se takto věci míchají. Abyste scénu udrželi živou, tak byste měli pracovat s tím, co máte a ne s tím, co jiný promotér dělá. Hlavně vytrvejte a buĎte svobodní ve tvoření…

Co tě v poslední době překvapilo?

Že spousta festivalú není stejných, jako minulý nebo předminulý rok. Rozumím, že věci nemohou být stejné a já mám rád příjemné změny, ale většina těch velkých festivalú za moc nestojí. Už jsou totiž jen o tom, postavit je větší a vydělat víc peněz, ale jinak nic speciálního. To mě opravdu překvapuje, protože jsem se vždy na určité festivaly těšil a když jsem přijel, byl jsem překvapen organizací, vzhledem festivalu, všechno bylo ubohé a nehezké.

Je něco na co se do česka opravdu těšíš?

Těším se na úžasné lidi, kteří se umí bavit. Rád bych se podíval i po městě, ale asi nebudu mít čas. Jsem opravdu na vás natěšený a také na energii na párty. Už je na čase, abych viděl, jak si lidé u vás užívají.

Symbolem festivalu je slunečnice. Kolik polí slunečnic jsi letos viděl?

Bohužel ani jedno. Rád bych ale nějakou dostal. Možná, že mi nějaký hezký člověk dá do ruky aspoň jednu.

Text: Techno.cz

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*