Rozhovor: Daho@Ginger

1, Ahoj. Priznám sa, že som trochu nesvoj, pretože mám pocit, že si radi z novinárov môjho typu robíte srandu. Nasvedčuje tomu aspoň fakt, že na moju otázku, či Daho robí nejaký projekt odpovedal, že ne a pritom mi Kaisersoze krátko nato povedal, že majú spoločný projekt Click and cuts. Ako je to v skutočnosti?

Daho: Fajn! Nedá sa poveda, že by sme si radi z novinárov a médií robili srandu. Pokiaľ sa Ti naše odpovede zdajú srandovné, je to preto, že už otázka je smiešna. Málo kto sa vie dobre a inteligentne opýta. Ukludním a, si medzi nimi ;)!!!

Inak má Daho vedľajší projekt Dáho (písané s čiarkou nad &quota”), ktorý sa prezentuje minimalistickým soundom. Má na svedomí titul LUXUSANTIVLEZDOPRDELISMUS. Clicks N Cuts malo by turné minimalových djs z čiech, ktorého sa mali zúčastni Subsist, Daho, Aleph a Šmaf. Šnúra mala asi 6 zastávok, z ktorých som osobne hral iba na jednej! Preto som nemal k tomuto projektu chu sa vyjadrova…….

2, No tak vidím, že sa s vami celkom dá, tak si z vás trochu utiahnem. čo tie vaše mená ? Máte ich už zo školky alebo ste je dlho vyberali pri perspektíve lepšieho image vo vašej djskej kariére?

Ginger: Od mala. Ja som ZRZOUN a od mala na mňa tak volali. Takže po anglicky GINGER, aby to nebolo tak jednoduché
.. Ale napadli ma aj iné jazyky… PRITVRĎ 🙂

Daho: Na kariéru a image serem! Ide mi iba o hudbu! Prečo Daho? Pretože DAvid HOrčička. Kedysi dávno sme robili prvú súkromnú party BLACK FRIDAY. Bolo
to v piatok trinásteho. Bolo treba narýchlo niečo zosmoli, tak som prehlásil zo srandy, že budem DAHO a zostalo mi to dodnes! Nemám rád také tie djské mená ako Neuronaut a Kosmonaut 🙂

3, Tak dobre, chcete pritvrdi tak to tu máte: Hovorí sa, že váš vzah nie je, tak ako vzahy väčšiny pražských djov, tak úplne iba pracovný… čo vy nato?

Ginger:No, o tom aké vzahy majú chalani z Prahy nič neviem, ale ja so sebou na akcie vozím taštičku
s krémami a samozrejme všetko, čo je potrebné následne používam. To snáĎ nie je trestné… 😉

Daho: Ty si o tom nevedel? Iba o prácu fakt nejde. Občas sa musíme trochu odreagova. Napríklad vo sviatok zamilovaných, na Svätého Valentýna 14.2. hrám v Gayclubu Ptačí klec v Pardubiciach. Ginger tam bohužiaľ nebude. Hrá s nejakou dievkou Salačovou niekde v Brne. Neva, určite zas čoskoro budeme spa pod jednou perinou. V Brne tak s nami spal aj Makaton a spal ako nemluvňa!

4, No radšej zmeňme tému, lebo mi potvrdíte aj to, že ste už dlho závislí od Heroinu. čo inak robíte okrem hrania a obchodu s platňami?

Daho: Áno, hneĎ prvý polrok sa tu v Jablonci hovorilo, ako hral Daho na &quotheráku”…… Boli sme sa inak už asi trikrát sánkova na horách na zjazdovke. Dokonca raz aj v noci. -15 stupňov, my nabalení ako snehuliaci a s baterkou v ruke sme jazdili zjazdovku. Ginger roztrieskal sánky, až za ním lietali iskry 😉

Ginger: Okrem obchodu a hrania naháňame bookingy. Ja sem lákam cudzincov a Daho českých a slovenských promotérov. Zatiaľ to ako tak vychádza, takže si zase v marci zahráme s Femalom a neskôr prídu POLSON S DUNTONEM… čo sa týka zábavy, tak som rozlámal sánky, ako už povedal Daho.

5, Tak to sánkovanie vám môžem iba kvitova, lebo šmýkanie na sáčku patrí v posledných dňoch medzi moje obľúbené aktivity. Skúšali ste to už? Tento piatok hráte v bratislavskom Uclube. Bude to znova na heráku, alebo dáte prednos nejakej tvrdšej droge ako trebárs naša Borovička?

Daho: Budeme asi hra na tom, čo nám ponúknete. Nedávno v Brne v backstage všetci smrkali do nosu a mne nikto nič neponúkol. Dúfam, že budete pohostinnejší.

Ginger: čo sa týka jazdy na pytloch, otestoval som to túto zimu. Od kamoša som vyfasoval super pevný pytel…
K tomu piatku by som dodal toto: Budem asi pod vplyvom samotného Učka, ako meccy dnešného zvuku. Vzhľadom nato, že som ho mohol párkrát porovna s berlínskym Tresorom a vždy Uclub zvíazil s veľkým náskokom, pôsobí na mňa táto diera naozaj monstrózne… Možno sa mi aj po dlhej dobe budú trias prsty.(pokiaľ to nebude zimou)
BOROVIčKU? Ďakujem, som praktický abstinent (DAHO DÁ ZA MňA! 😉

Ďakujem za rozhovor a teším sa piatok…

Text: Matúš Gajdoš

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*