Rozhovor: Brian


1. Si jedným z nových pražských housových djov. Ako si sa dostal z gramofóny, a kto a najviac ovplyvnil pri tvojich začiatkoch ???
Hra som začal ako sedemnásročný. Moja sestra ma zobrala na house party do malého klubu Nasa, ktorý dnes už neexistuje. Pozoroval som DJa a počúval hudbu. Všetko ma to tak zaujalo, že som hneĎ vedel, že chcem by DJ. Ovplyvnilo ma mnoho vecí a ľudí, ale v úplnom začiatku najviac DJ Beax, ktorý ma so všetkým zoznámil.

2. Si rezidentom jedného z najuznávanejších pražských klubov Mecca. Ako hodnotíš ty tento klub v porovnaní z inými klubmi, kde si už hral, a aký je tvoj názor na súčasnú scénu v čechách ???
Mecca si za štyri roky svojej existencie vybudovala dos silnú pozíciu medzi pražskými klubmi, je jedným z najnavštevovanejších klubov v čechách a ja som hrdý na to, že môžem by jej rezidentný DJ.
Minulý týždeň som sa vrátil z Paríža, kde som hral na dvoch parties. Zistil som, že v porovnaní s tamojšími klubmi sa Mecca nemá vôbec za čo hanbi. Môj názor na súčasnú tanečnú scénu v čechách je skeptický. Dos sa toho za posledné dva roky zmenilo, ľudia už nechodia na party za hudbou a hlavne ich chodí stále menej a menej.

3. Na Slovensku si ešte neznámym djom. čo si myslíš o slovenskej tanečnej scéne a djoch?
V sobotu budem hra na Slovensku prvý krát. Pat Heart mi o vás veľa rozprával, takže sa teším.
O slovenskej scéne toho veľa neviem, poznám pár slovenských DJov, ale žiadneho osobne.

4. Ako by si špecifikoval svoj hudobný štýl ???
Nijak, je to môj štýl. Hrám to, čo sa mi páči.

5. Myslíš že menej známy a začínajúci dji to majú ažšie ako tí, čo začínali pred pár rokmi, keĎ ta scéna nebola ešte tak veľká ako je teraz ???
Podľa mňa záleží na viacerých veciach. Ja som mal to šastie, že som bol v správny čas na správnom mieste a stretol výborných ľudí, ktorí mi pomohli a pomáhajú. Každá doba je iná a záleží na každom, akú si nájde cestu k tomu, čo chce dosiahnu.

6. Ktorý dj-i a v poslednom čase najviac oslovili a prečo ??? A s ktorým zahraničným djom by si najradšej zahral ???
Páčili sa mi dji Bobby&Steve (Soul Heaven – Ministry Of Sound) na Vianoce v Mecce alebo ako hrá môj kamarát Dan Marciano z Francúzska. Rád by som si zahral s Ericom Morillom.

7. čo spojenie dj Brian a vlastná produkcia ??? Chystáš niečo v tomto smere ???
Pred rokom som začal pracova na vlastnej tvorbe. Mám pár trackov, ale na party hrám iba jeden z nich. Možno ho budem hra aj v sobotu, ešte neviem. Momentálne nemám vôbec čas, takže nič nového nevzniká. Do budúcna by som sa určite chcel venova vlastnej produkcii. Je to najlepšia cesta ako da o sebe vedie.

8. Na akcii The Drink sa predstavíš po boku francúzskeho dja Pata Herata, ktorý je častým hosom práve i na tvojich vlastných nociach. Ako by si hodnotil jeho hudobnú produkciu ???
Pata Hearta mám strašne rád a mám k nemu i k tomu, čo robí veľký rešpekt. Poznáme sa asi dva roky, ale až teraz nedávno mi púšal veci, ktoré urobil s Tvyksom. Najviac sa mi páči ich posledný track, ktorý by mal vís na vinyl.

9. čo robíš keĎ sa nevenuješ hudbe ??? čo ti prináša najväčšiu rados okrem hudby a djingu ???
Hudbe sa venujem skoro celý svoj čas, robím stále niečo okolo hudby, Djingu a parties.
Najväčšiu rados mi robí spánok, ktorého mám zo všetkého najmenej.

10. A na záver tvoja súčastná top 10 ?

Soulsearcher – Feelin Love
Organ Donors – 4 Tribes
Clubber – On The Music
Noyses – Push Me Under
Dirty Trikz – Electric Choc
HellPass – Housework
Spoiled – 3 AM
Asmodeus – Feel Your Body
11th Street – Plastic Love
The Monsterz – Undo One

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*