Rockers Hi-Fi v Spojke!

Agentúra Vresk pripravila na sobotu 22.3.2003 Ďalšiu Jarnú party (posledne TGU v Zrkadlači). Tentokrát sa Jarna párty s podtitulom “Rastafari Speaks” uskutoční v novom klube Spojka na Prešernovej ulici v Bratislave. Na tejto akcii vystúpi Glyn „Bigga“ Bush a projekt Captain Morgan Brethren.

BIGGA BUSH je zakladatel projektu Rockers Hi-Fi. Rockers sú známi svojim pretransformovávaním dubových liniek sedemdesiatych rokov do hip-hopu a elektra. BiggaBush akka Lightning Head minulú jeseň prekvapil hudobnú verejnos unikátnym a vtipným albumom – Studio Don, na ktorom mixuje dub, funk a salsu s elektronikou. Spomenutý album istotne nechýbal pod nejedným vianočným stromčekom milovníkov príjemnej hudby.

V Bratislave BiggaBush predvedie svoj DJ set v ktorom namixuje všetko od reggae, ragga, dubu cez funky az po elektro a drumandbass. Pre tých, čo sa im zdá zima príliš dlhá a chceli by zaži trošku tepla je Rastafari party to pravé orechové. O výnimočnosti svedčí aj to, že BiggaBush priletí priamo z Londýna výhradne kvôli hraniu na tejto akcii, a nebude ho možné vidie nikde vokolí.

Captain Morgan Brethren je spoločný projekt dvoch bratislavských reggae soundsystímov Jah Division Soundsystim a Roots and Culture Soundsystim. Selektory Qtko, Kefir Allmighty, I-Man a Ras Domček spájajú ska, rocksteady, reggae, dub a dancehall do jednoliateho prúdu pozitívnych vibrácií, ktoré všetci tak potrebujeme.

text: Vresk

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*