Rino Ceronne : Profil.

Pokud zní vaše odpověĎ alespoň na jednu z předešlých otázek ano, pak vám jistě není neznámé jméno Rino Cerrone, ano tenhle italský nezmar má za sebou docela slušnou kariéru motocyklového závodníka, skládá báječnou, originální, širokým okruhem posluchačú uznávanou muziku a ještě k tomu zatraceně dobře mixuje.

Uměleckou kariéru odstartoval na přelomu let 1989/90, v době, kdy ještě aktivně závodil na motorkách za italský National Motorbike Teamu. Taneční hudbu objevil díky The Orb, Orbital nebo Psychic Warriors Of Gaia. V roce 1992 si koupil první techno a tehdy tolik populární trance desky, samozřejmě nezústal jen u pasivního poslechu.

Během následujících dvou let opustil Rino svět závodú motorek a připojil se k neapolské taneční komunitě, záhy se stal vyhledávaným DJ, pravidelně vystupoval ve většině undergroundových klubú ve městě.

V roce 1995 založili spolu s Lindo Monacem a Nicolo Buonem skupinu Q-Men, hráli live progresivní techno, získali značnou popularitu a za dva roky debutovali na značce Design Music, kterou později vzala pod svá křídla britská distribuce Prime a italský label Gaetana Parisia Conform.

Jednotliví členové skupiny se postupem času rozcházeli v hudebních názorech, Rino kapelu opustil, aby se mohl plně věnovat sólovému dráze. V roce 1999 postavil spolu s Mario Manganellim studio a zaregistroval si značku Ri´li:s. Brzy se objevily první Cerroneho produkce na dosud neznámem Ri´li:s, vysoká kvalita nahrávek a originální sound přinesly zpětnou vazbu v podobě skvělých prodejú desek a spolupráce na mnoha techno i tech-house projektech pro celou řadu významných labelú. Přitom púvodním záměrem bylo vydat na Ri´li:s pouze deset bezejmenných singlú a poté projekt ukončit.

V současné době je Rino známý clubberúm po celém světě, hraje na velkých parties, pravidelně roztancovává kluby, spoustu míst navštěvuje znovu a znovu, ne jinak tomu brzy bude i u nás. Po premiéře na Orion Hall se Rino Cerrone vrací, aby vystoupil na dalším pokračování vynikajícího Bassblasteru v hale brněnské hale Rondo.

DISCOGRAPHY

Q-MEN

1997
XPHASE EP (DESIGN MUSIC/D)

1998
RAIL ROAD EP (PRIMATE/UK)
ELEVATE EP (CONFORM/I)
NEAPOLIS &quotVARIOUS ARTISTS” (DESIGN MUSIC/D)

RINO CERRONE

1998
ELEVATE EP (CONFORM/I)

1999
RILIS 01 (RI´LI:S/I)
RILIS 02 (RI´LI:S/I)
KLUSTER EP (DESIGN MUSIC/I)

2000
RILIS 03 (RI´LI:S/I)
RILIS 04 (RI´LI:S/I)
RILIS 05 (RI´LI:S/I)
BASIC DRUM (SPEAKER ATTACK)
MASSIVE COMPRESSED EP (PHONT MUSIC)
OPTICAL WAY (RELENTLESS/CA)
ANTE ZENIT (ZENIT MUSIC/D)

2001
RILIS SPECIAL EDITION 01 (RI´LI:S/I)
OPTICAL WAY REMIXES (RELENTLESS/CA)
BACK TO THE BASICS EP (GENETIC)
SYMETRIC (ZENIT/D)
RESET EP (SAW RECORDS/US)
TIMELESS (GFR)
CONVERT FILTER (TERMINAL M/D)
EXACT MOMENT EP (PHONT MUSIC)

2002
RILIS 07 (RI´LI:S/I)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*