Reportáž: In da Bush

In da Bush 1.10.2003 Roxy, Praha
ED RUSH, Katcha & Ghonzales feat LinDee, Galagha

Ed Rusha som zažil momentálne prvý krát a tak isto aj klub Roxy. Takže ideme po poriadku. Sobota večer v Prahe, treba zača hospodou s kvalitným pivečkom, fotbálkom a juke-boxom (skladba “Dnes” od Tublatanky vždy navodí správnu atmosféru). Príchod do Roxy naplánovaný na 24.00. No na moje pomery veľa ľudí stálo pri vchode do Roxy. Reklama bola veľká, a tak sa ani nečudujem že polovica ľudí na Eda prišla, ani nevedela že sa jedná o drum,n,bass. V klube bolo proste plno.

Viac ľudí na kapacitu podniku som zažil len na narodeninách Bajkonuru v U.clube pred rokmi (rozdával sa tam TripMag). Ešte aj na záchodoch aj pánskych bola rada. A keĎ sa ma jeden mladík pýtal či nemám na predaj “nejaký koule” tak som mu ukázal gule, ale moje. Potom nechápajúc odišiel. Dobre, ide ale predsa o hudbu a zábavu. Po príchode som zaregistroval že hrá DJka Katcha a ešte jej asistovala MC LinDee (Linda Hamelová). Už počas hrania Katchy bol parket plný, ľudia tancovali aj na pódiu, na balkónoch. Proste všade. Stihol som si všimnú otca Galagera na bare aj s priateľkou (respect), tak som ho moc neotravoval. Ed Rush mal zača hra okolo 01.00 ale začal asi o 20 minut neskôr. Začiatok hodný hviezdy z Británie. Celý klub šalel, ked pustil prvú platňu. Zahral veľmi energické skladby, nie moc tvrdé ale pekne dynamické.

Nechýbalo pár re-windov, ale nie moc narozdiel od iných vždy len zahraničných DJov. Názvy skladieb ktoré hral si nepamätám, len pár klasík mi utvelo v pamäti ale zväčša išlo o Dub-platy a nové veci. To čo mi vadilo na jeho sete je ale to, že nepolavil a ľudia ani poriadne nemali čas na oddych. Minimum prestávok a všetko husté skladby. ¼udia sa ale očividne zabávali, a to je dôležité. Ed Rusha som videl prvý krát, takže nemôžem jeho terajšie hranie porovnáva z inými. No musím uzna že právom patrí do elity z Británie. DJ “otca” Galaghu som už ale nezastihol, ponáhľal som sa ešte pozrie klub Matrix kde hrali Juanita Juarez a Koogi. Toho prvého som zastihol ale bohužial iba pri hraní poslednej skladby. Ale to už je o inom…

Text: Neon(Soundphreakers)
Text: Techno.cz

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*