Recnzie : House, Techhouse

Spincycle: Drug Games (greek)

Skvelý track ktorý sa objavil aj v mixe Nilsa Hessa pre český časopis Tripmag. Pomalý rozbeh s nástupom, dobrá bassová linka. Greek label som zaregistroval už pred nedávnom (bol to predchádzajúci track Spincycle – Coin Op), ale myslím že týmto trackom sa dostane do povedomia viacerých djov. Spincycle však možno poznáte už i z ich prvých počinov pre labels ako Low Pressing či Surreal. Práve táto vec vás možno presvedčí, že house music sa posúva Ďalej…

Oxia: Bouni (monoid)

Podľa názvu by sa dalo predpoklada že Oxia bude nejaká mladá, chutná babenka podobná Monika Kruse. Ale nie je tomu tak. Pod týmto menom totižto produkuje už dlhoročný producent Olivier Raymond. Pre label Monoid vytvoril vec podobnú súčastnému nemeckému techno štýlu, z kombinovaním elektro prvkov. Táto vec je však trošku odlišná, a to hlavne prepracovanou rytmikou a koncepčnosou. Na druhej strane tejto dosky ešte nájdete dva tracky Contrast a Cover Loop, ktoré mi už tak dobré oproti Bouni nepripadajú. Ale to je vec názoru.

Smithmonger: souf (oblong)

Label oblong ako možno viete patrí velikánovi anglickej tanečnej scény, djovi a producentovi zoskupenia The End – Bushwacka. Myslím že tento label netreba predstavova. V poslednom čase bol síce viac breakovy, ale určite mu to neubralo na jeho kvalite. Projekt Smithmonger známy i z labelu Special Needs ponúka na tejto doske klasický anglický tehchouse s prepracovanou rytmikou ale hlavne zo zaujímavou vsuvkou babského recitovaného vokálu, ktorý je v ruskom jazyku.

Haris: You And I Ep (kerbkrawer promo)

V poslednom čase je Haris označovaný za jedného z &quotmost in-demand tehhouse” producenta v Lodnýne. Ja myslím že autor tohoto označenia nie je Ďaleko od pravdy. Práve vĎaka Harisovi sa mi dostal do rúk debut nového labelu kerbkrawer. Skvelý rytmus, klavírové sample za ktoré by sa nemusel hanbi ani sám Petrof, a hypnotické groovy. Práve anglický časopis djMAG a jeho kritici prijali tento track veľmi pozitívne, a o Harisovi napísali že je jeden z najviac talentovanejších producentov v Uk. Možno silné slová, ale tento track presvedčil i mňa o Harisových nepopierateľných kvalitách a láske k hudbe ako takej. Za pozornos stoji jeho nápadité využívanie živých perkusii a nástrojov, v Ďalších skladbách je poču gitaru, flautu a saxofón. Thanx you for a Jazz ….

Loutka: Second/Third (beeswax rec.)

český house veterán a legenda v jednej osobe. Rezident legendárnych pražských klubových nocí Shake a TicTac sa pred nedávnom presadil i za hranicami. Jeho vec Second si všimli Sillicone Soul, a namixovali ju v ich poslednom mixe pre radio OneFm a Essential Mix. Práve spolupráca z touto dvojicou priniesla nový mix veci Second. Dlhý track, good bass a groove, nástupy – klasika v podaní tohto škótskeho dua. Pre mňa asi najväčšie sklamanie tohto roka práve súvisí s neuskutočnením ich plánovaného vystúpenia v Bratislave. Maybee next year. Okrem remixu sillicone soul je tu originál a na druhej platni Loutková nová vec Third.

Stephunk T: Kosmir (beeswax rec.)

Ak by sa ma niekto opýtal na prekvapenie roka, tak by som mu určite odpovedal doska Kosmir od Stephunk T. člen zoskupenia Liquid Harmony Štepán Túma, ktorý produkuje pod menom Stephunk T na české pomery vyprodukoval naozaj svetovú dosku. Skvelé, jedinečné. Nenašiel som na tomto tracku žiadnu chybu, dobrý mastering ale hlavne Štepánov nápad dotiahnutý k tak úspešnému tracku akým Kosmir určite je. Je cíti že Štepán Túma už pár rokov sa venuje elektronickej hudbe ako producent a už teraz sa teším na jeho Ďalšie počiny.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*