Recnzie : House, Techhouse

Mazi – Music As Communation (detour)

1. Interplay
2. Interplay Drums
3. Artificial Stimulus

Všetci zainteresovaný, ktorý sledujú americkú house scénu určite poznajú meno Mazi Namvar. Tento 29 ročný dj a producent, ktorý pochádza z Chicaga stoji za projektom Audio Soul Projeckt. Práve pod týmto menom odborná djská verejnos zaznamenala skvelý album Community, ktorý vyšiel u britského labelu NRK. Neskôr sa pridali i remixy niektorých songov tohto albumu. Mazi je známy aj vĎaka svojím projektom pre mladých nádejných producentov, ktorým dáva priestor na svojom labeli A&R. Jeho novinka Music As Communation nijako zvl᚝ nevybočuje z toho, na čo sme u Maziho zvyknutý. Pomalší rytmus, prepletený jazzovými prvkami a nečakanými zvratmi bassovej linky.

Fred Everything – Light Of Day (20:20 Vision)

A1. Light Of Day (Movin’ vocal mix)
B1. Light Of Day (Movin’ dub)
B2. Go On

20:20 Vision je label, ktorý má už za sebou 80 platní, plus dve alebo tri zaujímavé kompilácie. Pravdu povediac v poslednom čase ma tento label veľmi zaujal, a nebolo to len zmenou jeho grafického designu. Posledné 4 veci vydané na tomto labeli sú naozajstnými lahôdkami. Pred tým to bola trojica Dano, Chus & Ceballos a ich projekt Stereo Productions, ktorý pripravili naozaj skvelý Deep Architekture, potom David Duriez ktorý sa predstavil mimochodom slovenským clubberom na poslednom Doubledeckeri a teraz prichádzajú dve novinky na tomto labeli. Jedna z nich je v podaní pána Fred-a Everything-a, ktorý tiež už na Slovensku hral. Na tejto platni prvý krát Fred spolupracoval s vokalistom Rise Ashenom. Tradične by sme tento track mohli označi ako deep techy soulful. Movin Dub je bez vokálu a na druhej strane sa nachádza ešte jedna špecialita v podobe veci Go On. Good Vibes.

Wally Lopez – Alone In Dark (Facto003)

Neviem v akom príbuzenskom vzahu je Wally Lopez a slávnejšia Jenifer Lopez, ale dúfam že v žiadnom. Wally Lopez je možno menej majetným, ale zato viac talentovanejším. Tento španielsky producent je známy hlavne svojou spoluprácou s Ďalším producentom Dr. Kucho pre label Weekend. Je posledný track vyšiel pre label Fluential a tentokrát prichádza na novom labeli Facto, ktorý tiež pochádza zo Španielska. Dva tracky na tejto žltej priesvitnej doske, jeden pomalší downtempový, ten druhý výborný groove rytmus, sample bassovej gitary ktoré mi skôr pripomínajú Alexa Deana. Výborný track. KeĎ sme už pri tom Španielku tak mi nedá spomenú Ďalší nový track na lebeli Weekend, a to v podaní Miquela Bose – Sereno …

G Pal present GHOS – Beneath The Surface Ep (sinichii)

G Paul, Ďalší producent ktorého netreba nejako zvl᚝ predstavova. Vlastným menom George Pallikaris pochádza z gréckeho mestečka Thessaloniki. G paul sa venuje hudbe už od mala, už od svojich 4 rokov sa venuje hraniu na klavír. Sám hovorí že v mladosti bol ovplyvňovaný producentmi ako Jean Michel Jarre či Vangelis. A práve to je badateľné i na jeho produkcii. Skvelý deep, tvrdý bass rytmus a k tomu všetkému klavír. To je charakteristický prvok jeho produkcie. George má za sebou veci na takých labeloch ako Yoshitoshi, Ovum, Bedrok, anglický Low Pressing alebo jeho projekt El Greco pre label Swift. Teraz prichádza s doublepackom na americkom Sinichii records, ktorý je vlastne sublabelom Yoshitoshi. Doublepack umožnil Georgovi da dohromady viac muziky, 4 tracky každý na jednu stranu.

Kao – Pressure (eb underground)

1. Pressure
2. Pressure Undisputed Truth Remix

K labelu Eb underground a projektu Kao som sa dostal náhodne hlavne však remixu Mr.g, ktorý pre nich pripravil v predchádzajúcom tracku pre tento label. Za projektom Kao stoja dvaja páni, Paul Chadwich a James Leavy. Už na ich predchádzajúcich trackov sa remixérsky podieľali producenti Mr.G či Justin Robertson známy z projektu Lionrock. Ich nový track však pomiešali Undisputed Truth, čo je pre mňa úplne neznámy projekt. Dobrý track, skôr mi pripomína anglických Peace Division, a za zmienku stojí ešte aj to že tento label ma naozaj veľmi vydarený zvuk a mastering.

Rocket – People (nrk)

1. Jeno’s Stormy Weather Mix
2. Rob Mello’s No Ears Mix

Ďalších remixov sa dočkali Rocket. Pred tým originál vyšiel na Nrk a potom remixy pre label Grayhound o ktoré sa postarali Onionz and Master D. Teraz prichádzajú Jano a Rob Mello. Výborný track, ktorý bude zaručene fungova všade. Dobrý nápad podložený skvelým groove rytmom a bassovými linkami, ktoré sú charakteristické práve pre Jena. Práve jeno patrí k mojim obľúbeným producentom, a to hlavne pre jeho zmysel pre tanečnos. Mimochodom Jeno dlho rezidentoval vychýrenej klubovej noci v Anglicku Whoop. Za projektom Rocket stoja dji Garth & Eric James zo San Francisca.

Terry Francis – Funky Future (lhb)

1. Funky Future
2. If Only

Terry Francis, rezident londýnskeho klubu Fabric a v súčasnosti jeden z najuznávanejších techhousových djov sa už dlhšiu venuje i vlastnej produkcii. Spolu s Nathanom Colesom spravujú label Eye 4 Sound, jeho veci sa už pravidelne objavujú hádam na všetkým sublabeloch londýnskeho undergroundového Swag Records. Pred nedávnom naštartoval nový label Pirate Radio, tentokrát prichádza zo svojou novou vecou na labeli LHB, čo je skratka znamenajúca London House Benefit. Jeho predstava o budúcnosti funku je skvelá. U Terryho produkcie si už môžeme zvyknú na kvalitný a čistý zvuk, dark sample a groov funky style. Stale však prichádza z jeho štúdia niečo nové a neopakovateľné. Teraz mi už len ostáva dúfa že Terryho djské umenie budeme môc si opä niekedy vychutna i u nás na Slovensku.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*