Recenzia : Sven Vaeth – Fire

Oneskorene, ale predsa sa mi do rúk dostal zatiaľ posledný album momentálne najpopulárnejšieho európskeho techno dja Svena Vaetha s názvom Fire.
KeĎ som naposledy počul jeho set na brnenskej mega techno akcii Orion Hall, zdal sa mi trochu komerčnejší, čo ma napadlo aj pri počúvaní tohoto cd. Trvalo to však len veľmi krátko, pretože žiadny z trackov albumu nepostráda nápaditos, zvukovú pestros, či výborný zvuk.

Fakt, že album bol v médiách uvádzaný hlavne electro remakom starej francúzskej skladby Je T´Aime je iba výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo. Štýlovo sa totiž album pohybuje od tranze až po techno. Tento frankfurtský dj, producent, majiteľ dj bookingovej agentúry a hudobného vydavateľstva Cocoon – Sven Vaeth naozaj vie, čo robí a po nespočetných hraniach po celom svete sa v tom len utvrdzuje. Práve preto je prevažná väčšina trackov albumu určená pre tanečný parket. Mňa samotného prekvapilo, že tieto tracky môžete rovnako dobre počúva aj doma a nebude vám to nijako narúša atmosféru.

Možno by som mal napísa aj niečo negatívne, no v tomto prípade bohužiaľ nieje čo kritizova. Neostáva mi teda iné ako doporuči vám si tento album, čo najskôr zaobstara, pretože Vaeth nespí na vavrínoch a už teraz pripravuje vydanie remixov tohoto albumu ako aj namixovanú kompiláciu zo svojej rezidentnej noci v klube Amnesia na Ibize s názvom The Sound of the third Session, kde hosuje kanadský Richie Hawtin aka Plastikman.
Viac o albume sa dozviete na adrese Vaethovho vydavateľstva www.cocoon.net

Ďakujem za poskytnutú promo kópiu firme Monitor-Emi.

text: Digital Kid

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*