Recenzia: Kano: Seza

Upútal nás už na prvý pohľad svojim obalom. Známe marketingové pravidlo obal predáva teda platí aj tu. Kontrast čiernobieleho negatívu Kanovej postavy od už zabehnutého fotografa rapových obalov Dicka(Názov Stavby, Kontrafakt) a bielych nápisov Kano a Seza na krikľavo červených pásoch je presne to, čo bije do očí! Upúta však aj jeho hudba?

Myslíme si, že áno. Ako debutovému albumu totiž nechýba poriadny hit a ten je zárukou, že album nezapadne prachom. Názov tracku je Môj aspekt a stojí na chytľavom a ľahko zapamätateľnom refréne: Patrím do systému, ale potrebujem zmenu a pocity oživujem tým, že v slovách nachádzam rím…
K tým lepším častiam albumu patrí aj Návrat pravého, kde sa o hudobný podklad postaral súčasný mixmaster Slovenska – Dj Anežka z Kontrafaktu. Využil tu dokonale množstvo napočúvaných platní a vytvoril príjemne sa nesúci rytmus s vysamplovanou funky gitarou.

V takomto pohodičkovopomalom tempe sa nesie aj zvyšok albumu. Rap je však predovšetkým o textoch a z nich je jasné, že Kano čerpá ich obsahy najmä zo svojho vlastného života. Už dávno vytriezvel zo sveta fantázie, čo opisuje aj vo svojich trackoch. V Kto má viac napríklad hovorí: Už som trochu starý nato, aby som veril v čary.
Tak ako každý album sa ani tento nezaobišiel bez hosa. Tým je v tomto prípade speváčka Nicole, známa z trackov dnb producenta Petra G. Hawkensa, či Mec Vrabca, ktorá spieva v tracku Možno viem.

Kano síce miestami rapuje ako piešanský Rytmus, no ako celok hodnotíme album veľmi pozitívne. Škoda len, že má iba niečo nad 35 minút. Vám ho každopádne doporučujeme. Objedna si ho môžete cez internetovú stránku www.artattack.sk, ktorá Kanov album Seza distribuuje.

Text: Machine

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*