Prvý Máj spúša predpredaj lístkov

V piatok 1. mája prebehne v bratislavských kluboch Bernolák, Subclub, Radost, Azyl a Nu Spirit šiesty ročník medzinárodného hudobného festivalu Prvymaj. Aj tentoraz sa predstaví vyše 40 účinkujúcich z rôznych kútov Európy. Každý štýl bude ma vyhradený jeden z bratislavských nočných klubov podľa toho, kde si našiel najviac fanúšikov. Jednotlivé kluby budú tvori samostatné javiská – stages – tohto festivalu. Účastník si tak po zakúpení lístka bude môc vybra, do ktorého pôjde a zároveň bude môc medzi klubmi voľne prechádza.

Teši sa môžete napríklad na dvojicu maĎarských drum&bassových producentov Chris Su a SKC, uznávaného nemeckého MC Santanu, čerstvých držiteľov ocenenia Slovak drum and bass awards za druhý najlepší track roka Soundphreakers, či L Plus, ktorý práve žne úspechy v Anglicku so svojim remixom Rage Against the Machine. Drum&bassová čas programu sa uskutoční v Subclube.

Po šiestykrát vo svojej histórii tu prebehne aj celoslovenská súaž ArtAttack Freestyle Battle. Ide o “slovnú bitku” v improvizovanom rapovaní, kde aj tento rok vystúpi 8 slovenských freestylerov. Za všetkých spomeňme aspoň minuloročného víaza Resta, ktorý bude obhajova svoj titul. Hodnoti jeho výkon budú Supa (Moja Reč), Moe (AMO) a raper Zverina, ktorý práve vydáva svoj nový album.

V úlohe moderátora uvidíte tento rok Strapa – dvojnásobného víaza súaže Artattack Freestyle battle. Po druhý krát sa táto súaž rozšíri aj o Beatbox. Ten bude mentorova organizátor celosvetovej beatboxovej sútaže World Beatbox Battle® Championship Bee Low z Nemecka. Túto súaž tento rok podporia aj dvaja finalisti zo Slovenska a reprezentova medzi zástupcami 130 krajín sveta. O tom, kto to bude, sa rozhodne práve na tomto podujatí. Ešte pred súažou v Beatboxe prebehne súaž v graffiti rozdelenej do troch kategórii (Skeč, Tag a Trou ap = súaž v nastriekaní rýchleho graffiti).

KeĎže bol tento festival od začiatku multižánrový, teši sa môžete aj na dubstep, ktorý v klube Azyl v tej najtvrdšej podobe predstaví srbský Kick Prime Krook aka KPK produkujúci pod americkým vydavateľstvom Insectmind, maĎarský producent DubSTa, či domáci Shutcoo a Siba. Ďalší zo štýlov – nu jazz – zastúpi maĎarský DJ Suhaid, reprezentujúci jednu z najznámejších klubových nocí v Budapešti Bomb the Jazz, či domáca hviezda DJ Koki. K elektronickej hudbe neodmysliteľne patrí house a minimal. Ich zástupcovia Loktibrada, Peal a Ultraviolet na vás budú čaka v Radosti.

Ako vidíte, je toho naozaj dos. Kúpte si teda lístok čo najskôr, aby ste stihli predpredajovú cenu 6,- Eur. Na mieste už totiž bude stᝠ10,- Eur. Kúpi lístok v predpredaji si môžete už dnes v bratislavskej predajni Rooftop Shop na Mariánskej ulici 11 v Bratislave. Akcia začína už o 22.00 a trvá do skorých ranných hodín.

Viac na www.prvymaj.sk

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*