Profily zahraničných Djs Apokalypsa Videogame 16.11.2002

James Ruskin (Blueprint/Tresor/Uk)
Vyrústal v Londýně a v New Miltonu v Hampshiru. Tam se již v útlém věku nakazil díky rozhlasovým pořadúm Tima Westwooda a Electro Series na rádiu Street Sound láskou k Hip Hopu. Když do progresivnějších klubú začala prosakovat House music, začal si James všímat tohoto nového a nespotaného směru. Přes Gravitational Slingshot z Motor City Sonic Shockwave mu vstoupilo do života techno, které ho definitivně postavilo na nohy.Inspirován těmito počátečními zvuky začal James s DJingem a hraní v klubech. S podobně smýšlejícím přítelem Richardem Polsonem. V roce 1994 se přestěhovali do Londýna, kde začali budovat své studio.Vědomi si potřeby rozvoje svého vlastního zvuku, pracovali na potřebném materiálu po následující dva roky. Během té doby vydali své první EP u Guilty Records &quotVoid”. Usilovně pracovali dokud nebyli dostatečně sebevědomí na vydání čtyř trackového EP, který by zachytil jejich vlastní styl. &quotFirst Contact” vydaný pod názvem Outline v květnu 1996 se stal jejich první nahrávkou pod Ruskinovým labelem Blueprint Records.
S postupným získáváním popularity labelu Blueprint se James začal prosazovat i jako DJ. Usadil se v Gecku v Londýně, a s Rickem Hopkins z Bloodsugar začali hrát po celé Británii a také po Evropě. Seznam jeho hraní nyní púsobí jako velmi seriózní Curriculum Vitae. Zahrál si v House of House of God (Birmingham), Black Out (Glasgow), EuroBeat 2000 (London), Attack (Reading), U-Club (Slovakia), The Complex (London), The Liquid Rooms (Tokyo), Club Rockets (Osaka), Atomic Jam (Birmingham), Geushky (Portsmouth), Dynamic Tension @ Tresor (Berlin), Fusion (Nottingham), Ultraschall (Munich), Hurytan (Slovakia), Amorphous (Leicester), Lakota (Bristol). Získal také rezidentury v klubech Tresor (Berlin), Chicago, New York, Detroit, Bugged Out (Manchester), Art Futura (Madrid), Barcelona, Voodoo (Liverpool), Budapest, Berlin Love Parade, Malta, Dublin (Kitchen) a měsíční rezidenturu s Andrewem Weatherallem v Circulation (London).
Jakmile Blueprint records získali respekt na celém světě díky svému debutovému albu &quotFurther Design”, které vyšlo 20. července 1998. Získal James statut jednoho z vúdčích osobností na techno scéně v UK. Jeho nahrávky hrají lidé jako Jeff Mills, Dave Clarke, Suregeon, Andrew Weatherall, Claude Young, Fumiya Tanaka, Steve Bicknell a mnoho dalších techno DJú. časopis Select v roce 1997 uvedl: &quotBlueprin Records. Nejlepší techno všech dob.”

Deckster (Phonk promo/Sofia/Bg)
DJingu se věnuje profesionálně od roku 1998. Již skoro dva roky je majitelem agentury Phonk Promotion. Předtím pracoval pro nejprestižnější agenturu v Bulharsku – Metropolis Booking, odkud po založení své vlastní agentury odchází. Zahrál si ve všech technoklubech v Bulharsku, jako např. Blade (Sofia), kde púsobí jako rezident, Indigo (Sofia), Neo(Sofia), Comics(Varna), Zalata(Gabrovo), Graffiti(Blagoevgrad), Viva2000 (Ruse), Santo(Burgas), Cosmos(Burgas), Roxy(Plovdiv), 5th Element(Dobrich), JUkebox(Pleven), Amon Ra(Pleven), The Hole(Pernik) a na větších akcích Metropolis-Birthday party2001, Metropolis-Street Parade 2001, Phonk-From Me to You, Techno Files 9-2001 a Stereodrome po boku DJs jako např. Ben Long, Jamie Bissmire, Inigo Kennedy, Marco Zaffarano, Mary, Mike Vinyl a dalších. Své sety zahrál také v pořadech několika rádií &quot180 Minutes”-Darik National Radio,&quotNoName”-Tangra National Radio,&quotKontaktor”-Alma Mater Radio. V české republice zahrál na úspěšné party Golden Techno 2002 ve zlínské hale Novesta a Kulturním domě ve Střílkách na party Techno Tunes.

Dave Navarro (Main. Records/Frankfurt/De)
zakladatel a majitel Main rec.Hraje od roku 1979, V Německu,zastupuje mladé a nadějné Dj´s po Franfurktu,je stálým residentem clubu Parkhaus, jeden z nejvíce uznávaných producentú a clubberú v Německu.U nás zahrál například na LPC,několikrát vystupoval v Pražském clubu CZ Beat,všestranný dj,hrajicí snad vše od elektra po progresive techno.Je znám svými spíše progresivnímy pumpinkovými sety s prvky elektro-techna.
Po Franfurktu je znám jako bavič publika a rozdavač dobré nálady,patří spíše ke starší generaci Dj,spolupracuje s interprety z Choke music (www.chokemusic.de) a z neměckého labelu Stylusflight (www.stylusflight.de ) ,vystupoval vedle zvučných jmen typu Samuel L. Session…Adam Beyer…Massimo…Oliver Lieb a další.
Dave Navarro bude mít na Apokalypse za úkol navázat na Jamesa Ruskina a vytvořit tak neopakovatelnou show v rytmu neměckého techna

Adelic (Titan/At)
Spolu se Steviem B se začal v roce 1993 věnovat DJingu na Großdiskotheken ve Vídni. Koncem roku 1994 se jeho nejoblíbenějším stylem stalo techno. V témže roce zaznamenal také svúj první úspěch a to s projektem Ridicouls s Peterem Panem. Zakrátko na to získal rezidenturu v klubech Time Out (XS) a později také ve Fruity’s (Volksgarten).
Hrál již po klubech v celém Rakousku a zúčastnil se také Free Party 1996 – 1999, Love Parade 2000, Gazometer 1998 (2x) Regular Biosphere, Hyperspace, Afterhour Volksgarten a spousty dalších.Jeho tracky jsme mohli slyšet na rúzných CD kompilacích, např. Judge Jules (Sony UK), Fergie (Ministry Of Sound – UK & Ireland) a staly se i součástí play listú takových jmen jako jsou Mauro Pocotto, Judge Jules, Pete Tong, Ministry Of Sound atd.
Jeho produkce vychází na labelech Sublabels Subzero, Pumpin´, Tribe Nation, Tranceworx a na jeho vlastním Klangwerk, který založil na počátku roku 2000 se Steviem B.

Dále vystoupí::

Kaisersoze(Lunar/Cz)
Jerry(Lunar/Cz)
Orbith(Bassline/Cz)
exluzivne Leo Lycra(Lunar/Cz) a jeho narozeninovy set
Rusty Fox(JZD promotion/Cz)
Ian Fuzzy(JZD promotion/Cz)
Master G(W-production/Cz)
Denia(Bajkonur/Sk)
CBK(Made/Cz)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*