Profil::dB (Sub Static/Flex/A)

DJ dB vlastným menon Daniel Bemberger začal s Djingom už v roku 1997. Sopčiatku hrával old shcool electro a &quotbizarnú” elektroniku, aká vychádzala na starších doskách značky Warp. Neskôr začal hráva ľahší drum and bass ako napr. LTJ Bukem, ale onedlho zistil že zento štýl mu až tak nevyhovuje a tak sa vrátil spä k viac elektronickému zvuku. V roku 2000 sa prvý raz dostal k doskám nemeckého vydavateľstva Raw Elements ktorých zvuk je podľa dB-ho perfektnou kombináciou tanečnej a posluchovej hudby. Dosky Raw Elemenst ho inšpirovali k tomu, že si kúpil počítač a začal produkova vlastné tracky. Spočiatku nemal vôbec žiadne znalosti ani skúsenosti s rôznymi syntezátormi a tak začal pri produkcii používa sample zo svojej zbierky dosiek a CDčiek. Tento postup používa prakticky dodnes a softwareove syntezátory využíva veľmi sporadicky. Celá jeho tvorba je tak plná výrazne spracovaných samplov a ako sám hovorí, týmto spôsobom sa snaží zachyti &quotdušu” nahrávok ktoré používa a zmiešaním takýchto rozdielnych momentov vytvori úplne novú skladbu. Napr. jedna z jeho nahrávok je poskladaná zo samplov z nahrávok od Rolling Stones, Cameo, Davida Bowieho a Commodores.

Pod menom dB vydal EP s názvom &quotDonaupark” na rešpektovanej nemeckej minimalovej značke Sub Static, ktorej majiteľka DJka a producentka M.I.A. sa už predstavila aj na jednom z posledných Boomerangov. Na tej istej značke mu v týchto dňoch vychádza aj jedna skladba na kompilácii &quotOn and On”.

dB vo svojich setoch kombinuje deep minimal house a jemné melodické elektro. Hráva v kluboch po celom Rakúsku – Flex cafe, Cafe Kunsthalle, Donau, Blue box, Meierei, Volksgartenpavillon (Viedeň), Tabakwerke (Linz), Röda (Steyr), Klangsalon, Ballhaus,Künstlerhaus ( Klagenfurt ) a hral už aj v Nemecku – Bar museum ( Karlsruhe ), Mahagoni bar ( Augsburg ). Takisto už hral v Rádiu Orange a v &quotkultovom” rádiu FM4.
Na Slovensku sa predstaví po prvý raz 19.10.2002 v Bratislavskom Uclube na akcii Leporelo.

www.sub-static.de
text: www.Leporelo.sk

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*