Profil: Trevor Rockcliffe

Trevor Rockcliffe patří mezi nejrenomovanější djskou a producentskou světovou špičku. Pro svoji univerzálnost je řazen mezi taková jména jako Carl Cox, Slam nebo Laurent Garnier. Trevor se především věnuje djingu, typické jsou pro něj našlápnuté houseové sety na pomezí techna, s perkusívními a vokálními prvky. Počátky jeho kariéry múžeme datovat do poloviny 80. let, kdy se zamiloval do soulu, jazzu, funku a elektro.

Začal je postupně sám hrát nejdříve v malých klubech, postupně se ze však z pouhé záliby stala profesionální dráha a počátkem 90. let už Trevor zakotvil jako resident ve známém klubu Troll v Londýně. Když Carl Cox založil svoji djskou agenturu (Ultimate), Trevor byl prvním, kdo se ocitl na jeho seznamu. Jeho hvězdná kariéra začala strmě vzrústat, dnes hraje po celém světě, v nejznámějších klubech jako jsou Tresor v Berlíně, Industry v Kanadě, Twilo v New Yorku, Dance Valley v Holandsku nebo Fuse v Belgii.

Hostuje i na nejvýznamnějších festivalech jako Love Parade, Dance Planet, Tribal Gathering a Homelands. Mezi hudebníky, kteří jej nejvíce ovlivnili počítá Toma Browna, Grovera Washingtona nebo Pleasure and Earth a Wind and Fire, jejichž vliv je v Trevorově hraní jasně čitelný v soulovém feelingu. V roce 1998 se stal, spolu s Carlem Coxem a Jimem Mastersem, residentem populárního londýnského klubu Ultimate Base.

Rok na to mu vyšly tři EP: Let’s Get Together, Pump the Rhythm, Glow: Get Your Own. V roce 2000 zakládá vlastní label Mentor Records a vydává na něm singl A Sound Called House. V loňském roce mu pak vychází autorské album Influence se 17 hodně rozjetými tracky, čerpajícími z Trevorovy djské praxe, které drží desku v tempu djského setu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*