Profil : Space djz.

SPACE DJz – Ben Long & Jamie Bissmire

U nás velmi dobře známý projekt Space DJZ tvoří Ben Long a Jamie Bissmire. V mládí se tito dva kamarádi zaníceně věnovali graffiti, skateboardingu, BMX a brejkování a hudbě, která tuto scénu doprovází – Hip hopem a electro music. Tyto zájmy spolu s objevem fenoménu Detroitského techna je inspirovaly k experimentúm ve studiu se styly breakbeat a techno, společně začali vytvářet hudbu před sedmy lety a od té doby se jejich zvuk vypracoval k fúzi neohraničených experimentú s electro, techno, hip hopovým a breakovým zvukem. Nástroje, které k produkování hudby používají, zahrnují vedle tradičních digitálních nastrojú Roland 808 a 909 i škálu analogových syntetizátorú a samplerú. Jejich vystupování na 4 gramofony, 2 mixy , s drumkitem 909, spolu s jejich kvalitním a technicky vyspělým mixováním vytváří opravdovou auru nabasovaných beatú a scratchingu. Oni sami svúj zvuk označují jako “funky, ujeté a rozjeté phat beatz”.

Se svojí unikátní, neotřelou performancí procestovali doslova celou planetu včetně Japonska, Australie, Kanady a české Republiky. Jejich ranné počiny vyšli na Infonet records v roce 1993. Vedle labelu Soma produkovali materiál pro značky Reload, Ongaku a Novamute. i jako samostatné projekty mají velmi úspěšnou kariéru, Ben má svúj vlastní label “Potential” a Jamie vlastní značku “Ground”. Oba tyto labely púvodně sloužili výhradně pro jejich produkci. Ale nyní slouží i k vydavání remixu od takových zvučných jmen jako jsou The Advent, Chris McCormick, Oliver Ho, Indigo Kennedy, Gaetek, Umek und Ade na labelu Potentional a značka “ground” ukázala talent producentú Chrise McCormicka a Clauda Younga. Debutem v Soma records (1996) se společně představili se svým výbušným mixem techna, ostrých beatú a hiphopových breakú. Jejich debutové album “On patrol” je chytrou fúzí rúzných žánru, ve kterých jsou cítit silné vlivy hudebních kořenú, které oba producecenty ovlivnily.

Nádhernou prezentaci jejich dj skillz je kompilace “Last Djz on Earth”, kterou v čR vydal label Nextera a o jejich výbušných setech jsme se měli možnost přesvědčit například na party Unity v Pražské Chuchli.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*