Profil: Ralph Lawson

Ralph Lawson (20:20 VISION/BACK2BASICS/RANDOM FACTOR)

Ralph Lawson je od roku 1994 rezidentem známého klubu v Leedsu Back to Basics. Jeho nástup na houseovou scénu byl stejně pohotový a přímočarý jako styl, kterým míchá desky, což ho vyneslo mezi nejoblíbenější světové djs.

První tracky mu vychází u labelu Soma, netrvá dlouho a s Carlem Finlowem a Huggym Ralph zakládá vlastní label 2020 Vision a po dva roky mu věnuje spoustu práce, aby z něj udělal renomovanou značku. V té době na něm vydává i své první nahrávky. Je pravidelným hostem na všech významnějších akcích po celém světě.

Na oslavách milénia na Bondi Beach v Sydney rozehříval publikum před Carlem Coxem a renomovaným časopisem Mixmag byl v roce 1999 zařazen mezi Top Ten světových djs. Není to tak dlouho, co jej novinářský veterán píšící o house Bille Brewster postavil mezi nejlepší světovou desítku djs, vedle takových jmen jako jsou Sasha, Danny Tenaglia, Daft Punk a Frankie Knuckles.

Jeho produkci múžete znát také pod synonymy jako Otaku, Wulf n Bear, Wolf n Flow či Urban Farmers, a pod jeho remixerským dlatem se již prohnuli výtvory interpretú jako FatBoy Slim, Felix Da Housecat, Jori Hulkkonen či Hakan Lidbo.

Text: Roxy

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*