Profil :MAX DULEY

Max Duley žije a pracuje v Ealingu v západním Londýně. Taneční hudbě se věnuje od roku 1992, tehdy hrál poprvé v Londýně. Po třech letech vydatného DJingu se rozhodl začít s vlastní produkcí. V období mezi lety 96 – 99 se plně soustředil na vybavování studia a vybrušování stylu a techniky práce v něm.

Debutní desku vydal na respektovaném labelu kamaráda a spolubydlícího Olivera Ho Meta v roce 1998. Ve stejném období také vymyslel a zrealizoval experimentální CD „Descent“, kompilaci, která presentuje práci producentú z Ealingu. Na CD ukazují reálnou možnost odklonu elektronické hudby od taneční podoby k vzdálenějším zvukovým experimentúm s rúzným dopadem účinku podle individuálního založení a rozpoložení posluchače. Jednu promo kopii Descent poslal Max také majiteli labelu Knee Deep, vysoce uznávané osobnosti světa taneční hudby producentovi a DJ Rushovi. Evidentní Rushúv zájem o tvorbu Maxe se promítl v navázání spolupráce v podobě vydání „Beyond The Pale EP“ – Knee Deep 07 v roce 99.

Kladné odezvy na publikovaný materiál usnadnily Maxovi rozhodování zda založit vlastní label. Vznikl ARCart, který má dvě divize ARC a ARC(ANE). Label velmi rychle zaujal pozornost publika a diskografie Maxe Duley se začala rozvíjet. Díky nabitému DJ programu, šíří majitel ARC velmi efektivně svou práci po celém světě.

ARC presentuje tanečnější podobu Maxovy hudby a produkce podobně zaměřených umělcú. ARC(ANE) je mnohem více deep & dark orientovaná divize, která zahrnuje mimo jiné i příležitostné projekty blížící se house music jako například série Elegant Manouevres. ARC je mnohem ostřejší přičemž dokazuje, že hudba nemusí být nutně hlučná a rychlá aby byla tvrdá.

ARCart patří do rodiny labelú z londýnského Ealingu. Meta, Light + Dark, Continual, Figment, Exist, Rogue Beat, Segment a Descent společně atakují mysli a dancefloory na celém světě. české publikum mělo možnost zažít Maxovo vystoupení již několikrát, vždy s velmi kladnou odezvou.

Text: Cosmic Trip

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*