Profil : Fuzzy Apps

Projekt Fuzzy Appz tvoří Dan Václavíček / Dannloop, Martin Vít a Radim Žúrek / Clark Kent. Kromě nich také tři počítače, dvě kytary, Yamaha A3000, Roland D70, stále překvapující Ensoniq FIZMO a jako host jazzový klavírista Petr Beneš / Benny.

V roce 1992 přerovský hardrockový kytarista Radim Žúrek zamířil do Prahy, aby se stal slavným. Namísto slávy našel nymburský jazzrockový Výzkum hudby, do něhož na jeho popud přibyl pro svou nesnášenlivost obávaný klávesista Martin Vít. Toto složení kapely příliš hudby nevyzkoumalo, Kent odešel tvořit zpět do Prahy, kde společně s přerovským kolegou Dannloopem a Tomášem Novákem (současný bubeník Support Lesbiens) založili hardcoreovou skupinu J.F.K., později přejmenovanou na Papaya. Ale ani tato skupina nebyla tím pravým a po prvním albu oba odešli. Vznikl další projekt: Bizarre Channel. Dúvod byl jasný, dance music a skupiny Leftfield, Underworld, Orb, Prodigy, Chemical Brothers.Po více než 5 letech od poslední společné zkoušky v Nymburce dokončuje Klark s Dannloopem materiál svého projektu Bizzare Channel.

Náhoda tomu chtěla, aby vlna taneční hudby připlavila také Martina z Výzkumu, který svým umem okořenil konečnou fázi alba Sandwich. Vše se odehrálo ve svatbínském studiu Tomáše Havelky a z atmosféry natáčení se po několika měsících rodí Fuzzy Appz. Projekt se brzy začíná ubírat směrem k mnohem ostřejšímu, experimentálnějšímu a novějšímu zvuku.

Během pravidelných zkoušek se rodí, umírá, znovu rodí, přetváří, obohacuje a třídí materiál, jehož konečná podoba se objevuje na debutovém albu Hoax, které vychází na značce Virtual Label. Hudba Hoaxu prolíná atmosféry, zvuky a rytmy tech-housu, junglu, elektra, objevují se i stopy jazzu. Vyznačuje se hutnými základy, nenápadně se rozvíjejícími středy, absurdními melodiemi a vždy o něco pomalejším BPM, než je pro daný styl obvyklé.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*